Ogólnopolskie rekolekcje online przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
rekolekcje online przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego

Rekolekcje online przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego / Fot. Twitter/ KUL

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II organizuje rekolekcje, które potrwają od 7 do 9 września. 12 września w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia.

Katolicki Uniwersytet Lubelski organizuje trzydniowe rekolekcje online przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego. Wydarzenie zatytułowane „Czas to miłość” organizowane jest w dniach 7-9 września. Nauki wygłosi biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak.

Rekolekcje przed beatyfikacją kard. Wyszyńskiego

Rekolekcje przyniosą odpowiedzi na pytania: Czy nauczanie kard. Wyszyńskiego jest jeszcze dziś aktualne? Co powiedziałby współczesnym Polakom?  Jak reagowałby na obecne problemy i wyzwania, które stają przed społeczeństwem i Kościołem?

– Zapraszamy do udziału wszystkich, niezależnie od tego czy postać kard. Wyszyńskiego jest im bliska, czy odległa, czy są dziś silnie związani z Kościołem, czy też czują, że są na jego obrzeżach, wierzących i wątpiących!

– piszą organizatorzy.

Rekolekcje będą miały formułę stacjonarną, ale każde spotkanie będzie transmitowane online. Program przewiduje: eucharystię, naukę rekolekcyjną, muzykę uwielbienia i świadectwa – osobiste refleksje związane z postacią i nauczaniem kard. Wyszyńskiego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rekolekcyjne konferencje wygłosi biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak. W 1999 r.  rozpoczął on współorganizowanie Przystanka Jezus – spotkań ewangelizacyjnych odbywających się podczas festiwalu rockowego Przystanek Woodstock. Muzyczną modlitwę uwielbienia poprowadzą m.in. zespoły Siewcy Lednicy i Boże Stopy.

Od 2000 roku Siewcy służą Spotkaniom Lednickim, komponując muzykę i modląc się nią wraz z uczestnikami. Boże Stopy to projekt wokalno – instrumentalny, któremu lideruje Magdalena Stopa – wokalistka, kompozytorka, aranżerka, dyrygentka, wieloletnia wykładowczyni Wokalistyki Jazzowej na Wydziale Artystycznym „Jazz i Muzyka Estradowa” UMCS w Lublinie.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY