Lublin: Ukraiński kierowca woził banderowską flagę za szybą samochodu

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Dzięki czujności i patriotycznej postawie jednej z mieszkanek Lublin, ukraiński kierowca, który za szybą samochodu woził banderowską flagę, został zmuszony do jej usunięcia.

Patriotyczna postawa mieszkanki Lublina

Według relacji na portalu Lublin112.pl, we wtorek mieszkanka Lublina wezwała policję ponieważ, zauważyła za szybą samochodu czerwono-czarną flagę. To symbol banderowskiego odłamu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów odpowiedzialnej za ludobójstwo ludności polskiej w latach 1939-1947. Kierowca samochodu umieścił flagę w widocznym miejscu, obok narodowej flagi Ukrainy.  Mężczyznę pouczono, że w Polsce zabronione jest eksponowanie takich symboli.  Mężczyzna ,niezwłocznie flagę zdjął, tłumacząc się że nie wiedział o zakazie.  Jednak takie sytuacje zdarzają się dość często.  Zaczęło to być najbardziej widoczne w 2014 roku w związku z tzw. EuroMajdanem, na którym obecna była symbolika banderowska.  Komendant przejścia granicznego w Dorohusku twierdzi, że polscy pogranicznicy informują wjeżdżających do Polski Ukraińców o tym, aby ściągnęli symbole UPA. Kierowcy jednak po przekroczeniu granicy, przyczepiają je z powrotem.  Niektórymi przypadkami zajęła się prokuratura. Niestety wszystkie postępowania zostały umorzone.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Bandera-Bohater Ukrainy

Przypomnijmy, że Bandera był przywódcą jednej z frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Ugrupowanie to jest odpowiedzialne za prowadzone od wiosny 1943 roku, czystki etniczne na Polesiu, Wołyniu i w Galicji Wschodniej.  W wyniku tych działań zginęło około 100 tysięcy Polaków. Był organizatorem działań terrorystycznych przeciwko państwu polskiemu i ZSRR. Został zamordowany przez agenta KGB, Bohdana Staszyńskiego.  W roku 2010 z rąk ustępującego wówczas prezydenta Wiktora Juszczenki, otrzymał pośmiertnie tytuł Bohatera Ukrainy. Ostatecznie jednak, dekret ten został uchylony przez sąd z powodu protestów w Rosji i w Polsce. Jednak nie tak dawno temu, zarejestrowany został projekt rezolucji, w której deputowani ,w apelu do prezydenta, zwracają  się o przywrócenie Banderze tegoż tytułu.  

Kresy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY