Województwo Pomorskie przyjmie uchodźców. “Jesteśmy gotowi otoczyć opieką Afgańczyków”

Dodano   9
  LoadingDodaj do ulubionych!
Talibowie w Afganistanie

Talibowie w Afganistanie / PAP/EPA/STRINGER

Marszałek województwa Pomorskiego wydał komunikat, w którym oświadcza gotowość do przyjęcia uchodźców z Afganistanu.
  • W specjalnym oświadczenie marszałek Struk napisał, że kierowana przez niego jednostka jest zaniepokojona rozwojem sytuacji w Afganistanie.
  • Mieczysław Struk twierdzi, że „pomoc Afgańczykom to nasze moralne, ale i prawne zobowiązanie, gwarantowane Konwencją Genewska o ochronie ofiar wojny z 1945 roku”.
  • Pod wpisem Telewizji Kaszuby internauci dali znać, co o tym sądzą o pomyśle przyjmowania uchodźców. 
  • Zobacz także: Andrzej Duda wysyła wojska do Afganistanu. “Operacja nie ma charakteru bojowego”

O sprawie informują m.in. Telewizja Kaszuby i portal Koscierzyna24. W specjalnym oświadczeniu marszałek Struk napisał, że Województwo Pomorskie zaniepokojone rozwojem sytuacji w Afganistanie przyjmie uchodźców z Bliskiego Wschodu.

“Cierpienia mieszkańców Afganistanu, poruszyły serca milionów ludzi na całym świecie. W obecnej sytuacji niezbędne jest okazanie solidarności z najbardziej poszkodowanymi oraz zapewnienie im pomocy humanitarnej. Samorząd Województwa Pomorskiego deklaruje gotowość wsparcia strony rządowej w ochronie życia i zdrowia bezbronnych obywateli Afganistanu” – napisał samorządowiec.

Województwo Pomorskie przyjmie uchodźców z Afganistanu

Struk twierdzi, że „pomoc Afgańczykom to nasze moralne, ale i prawne zobowiązanie, gwarantowane Konwencją Genewska o ochronie ofiar wojny z 1945 roku”.

“Pamiętajmy, że każda osoba poszkodowana w wojnie, jak dziś obywatele Afganistanu, ma prawo poszukiwać bezpiecznego schronienia. Polska i Pomorze takiego schronienia powinna udzielić” – uważa polityk.

“Jesteśmy gotowi otoczyć opieką Afgańczyków, którzy przez lata, niejednokrotnie z narażeniem życia swojego i swoich bliskich, byli zaangażowani w pomoc polskim żołnierzom i dyplomatom, a dziś są narażeni na represje, prześladowania, a nawet utratę życia” – dodaje Struk.

“Wielokrotnie w polskiej historii, środowisko międzynarodowe okazywało solidarność z Polakami prześladowanymi we własnym kraju, bądź zmuszonym do emigracji z powodów politycznych czy ekonomicznych. Dziś pragniemy się odwdzięczyć” – dodaje.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Co sądzą o pomyśle marszałka mieszkańcy Pomorza?

Pod wpisem Telewizji Kaszuby internauci dali znać, co o tym sądzą. Przeważają sceptyczne komentarze – wiele osób obawia się, że zamiast rodzin z dziećmi przyjadą na Pomorze młodzi mężczyźni „w wieku poborowym”.

“Chamska propaganda. Te biedne „dzieci i kobiety” w Mediolanie przy ostatniej fali widziałem…. Absolutnie nie. Sami faceci w wieku poborowym” – pisze jeden z użytkowników.

“Byleby rodziny z dziećmi a nie Zdrowych bezrobotnych byków” – dodaje inne użytkowniczka.

“Będzie bombowo” – napisała ironicznie internautka.

“A może by zapytał Pomorzan czy chcą ich przyjmować, a nie decyduje samopas” – dodaje kolejna osoba.

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY