MON realizuje postulat Bąkiewicza. Będzie płot na granicy polsko-białoruskiej

ważne
Dodano   8
  LoadingDodaj do ulubionych!

Bąkiewicz i płot na granicy / fot. canva

W tym tygodniu ma rozpocząć się budowa 2,5 metrowego płotu na granicy polsko-białoruskiej, na kolejnym odcinku. Jednocześnie ma zostać zwiększona liczba żołnierzy obecnych na granicy.
  • Na granicy polsko-białoruskiej powstają dwie linie umocnień.
  • Jedna była budowana od lipca i dziś ogrodzenie ma już ponad 130 km długości, a druga linia w postaci płotu wysokości 2,5 metra – poinformował szef MON.
  • Zostanie także zwiększona liczba żołnierzy obecnych na polsko-białoruskiej granicy. W najbliższym czasie ma zostać podwojona do 2 tysięcy.
  • Zobacz także: Szef MON: Na granicy z Białorusią powstanie 2,5-metrowy płot

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Dalsze wzmacnianie polskiej granicy zapowiedział szef MON Mariusz Błaszczak.

Na granicy z Białorusią powstanie nowy, solidny płot o wysokości 2,5 m. Więcej żołnierzy będzie zaangażowanych w pomoc Straży Granicznej. Wkrótce przedstawię szczegóły dotyczące dalszego zaangażowania Sił Zbrojnych RP – napisał w mediach społecznościowych Mariusz Błaszczak.

O odgrodzenie się od Białorusi apelował prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz. Teraz takie działania zostały podjęte przez państwo.

Cieszę się, że ten postulat będzie realizowany przez państwo. Ta decyzja to krok w dobrą stronę. Czekamy jednak na konkrety i szczegóły dotyczące tych działań – napisał na Twitterze Bąkiewicz.

Będą dwie linie. Jedna była budowana od lipca i dziś ogrodzenie ma już ponad 130 km długości, a druga linia w postaci płotu wysokości 2,5 metra – poinformował szef resortu obrony.

Mariusz Błaszczak zapowiedział także, że zostanie zwiększona liczba żołnierzy obecnych na polsko-białoruskiej granicy. W najbliższym czasie ma zostać podwojona do 2 tysięcy.

twitter.com, radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY