Niemiecki antysemityzm. Nastoletni Żyd pobity za swoje pochodzenie

Dodano   8
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Canva

Młody mężczyzna z Kolonii noszący żydowską jarmułkę został najpierw obrzucony antysemickimi wyzwiskami, a potem pobity. 18-latek został zaatakowany przez grupę około dziesięciu osób. Jeden z atakujących miał zerwać z głowy ofiary jarmułkę.
  • W Niemczech nie ustają ataki na tle antyżydowskim. Ostatnim przejawem antysemityzmu była napaść na 18-latka z Kolonii
  • Grupa niemieckich mężczyzn kierowała w stronę poszkodowanego i jego partnerski antysemickie i obraźliwe hasła
  • Niemiecka policja zatrzymała do tej pory dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą m.in. za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu
  • Za naszą zachodnią granicą, jak żywe pozostają antysemickie poglądy, które niejednokrotnie zamieniają się w akty agresji
  • Zobacz także: Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarży nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego?

W nocy z piątku na sobotę doszło w Niemczech do kolejnego już ataku o podłożu antyżydowskim. Niemiecki chłopak, swoją aparycją miał przypominać napastnikom Żyda – dodatkowo miał nałożoną na głowię jarmułkę co dało napastnikom stuprocentową pewność o pochodzeniu swojej przyszłej ofiary, dlatego też w kierunku 18-latka oraz jego partnerki padły antysemickie wyzwiska. Następnie został pobity, do tego stopnia, że wymagało to interwencji w szpitalu.

18-latek chciał zapytać o powód i został pobity

– wyjaśnił zaistniałą sytuację rzecznik policji z Koloni.

Pobicie przez grupę niemieckich antysemitów zostało zarejestrowane przez policyjny monitoring. Funkcjonariusze z kolońskiego centrum kontroli skutecznie rozpoznali dwójkę domniemanych sprawców i skierowali na miejsce zdarzenia patrol policji.

Funkcjonariusze szybko złapali dwóch nastolatków w wieku 18 i 19 lat. Natomiast pobitemu nastolatkowi udzielono pierwszej pomocy oraz karetką pogotowia dostarczono do szpitala. Tam stwierdzono złamanie nosa oraz kości policzkowej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Niemcy nie zapomnieli o swoim antysemityzmie

Sytuacja Żydów w Niemczech jest coraz trudniejsza. Policja odnotowała bowiem w 2020 roku więcej ataków antysemickich niż kiedykolwiek, odkąd zaczęto prowadzić statystyki, czyli od 2001 roku. 2275 przestępstw w 2020 roku to średnio sześć antysemickich przestępstw dziennie.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY