Trump poucza Bidena. “Zabierasz cały sprzęt, a potem bombardujesz”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Trump

Donald Trump / Fot. Wikimedia Commons

Zdaniem byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, Stanu Zjednoczone podczas wycofywania wojsk z Afganistanu najpierw powinny były ewakuować z Afganistanu Amerykanów i sprzęt wojskowy, a potem zniszczyć swoje bazy przed wycofaniem wojsk z kraju.
  • Donald Trump w krótkim oświadczeniu dał wyraz swojej swojej dezaprobacie dla sposobu wycofania wojsk amerykańskich z Afganistanu. Zaproponował także alternatywny sposób, który miałby miejsce, gdyby Trump zasiadał w Białym Domu.
  • Trump stwierdził, że gdyby w zaproponowany przez niego sposób przeprowadzono wycofanie wojsk z Afganistanu, uniknięto by chaosu i śmierci.
  • Były prezydent w wywiadzie dla telewizji Fox News stwierdził, że sytuacja w Afganistanie jest „największym upokorzeniem w historii” USA. 
  • Zobacz także: Straż Narodowa staje w obronie polskich granic. “Żądamy muru, który zabezpieczy nas przed nachodźcami”

Były prezydent Donald Trump poucza Joe Bidena. Lider Partii Republikańskiej punktuje błędy popełnione przez wojsko amerykańskie, które pod wodzą Bidena opuściło Afganistan po 20-letniej misji.

„Najpierw zabierasz wszystkich obywateli USA. Potem zabierasz cały sprzęt. Potem bombardujesz, obracając je w drobne kawałki – A POTEM ZABIERASZ WOJSKO” – napisał Trump w wydanym w czwartek oświadczeniu.

„Nie robi się tego w odwróconej kolejności, jak zrobili to Biden i nasi lewaccy generałowie” – dodał.

Trump stwierdził, że gdyby w zaproponowany przez niego sposób przeprowadzono wycofanie wojsk z Afganistanu, uniknięto by chaosu i śmierci.

„Nawet nie wiedzieliby, że wyszliśmy” – podkreślił.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Były prezydent nie zdradził więcej szczegółów swojego planu. Była to jednak kolejna krytyka działań jego następcy w Afganistanie. Od początku kadencji demokraty, Trump poucza Bidena niemal w każdej kwestii polityki wewnętrznej oraz zagranicznej państwa.

We wtorek Trump w wywiadzie dla telewizji Fox News stwierdził, że sytuacja w Afganistanie jest „największym upokorzeniem w historii” USA. Bronił jednocześnie swojej umowy o wycofaniu wojsk z kraju zawartej z talibami, która przewidywała wycofanie wojsk USA do 1 maja 2021 r. w zamian za gwarancje braku wsparcia talibów dla grup terrorystycznych.

Trump podkreślił, że wielokrotnie osobiście rozmawiał z przywódcą fundamentalistów mułłą Baradarem i wynegocjował „wspaniałą umowę”.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY