Morawiecki: Program 500 plus był „próbą”, która nie spełniła oczekiwań „proludnościowych”

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki w Zakrzewnie / Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Premier Morawiecki przyznał, że działający od kilku lat program 500 plus był „próbą”, która nie spełniła oczekiwań „proludnościowych” rządu. Przyczynił się jednak do ograniczenia ubóstwa w Polsce.
  • Premier jeździ obecnie po Polsce i promuje Polski Ład, czyli program reform Zjednoczonej Prawicy.
  • Morawiecki: 500+ było taką próbą, jest cały czas taką próbą i myślę, że wszyscy państwo się zgodzicie, że bez tego byłoby jeszcze gorzej.
  • Program „Rodzinny Kapitał Opiekuńczy” ma wspomagać młode rodziny, które posiadają drugie, trzecie i kolejne dziecko.
  • Zobacz także: Polski Ład. Rząd planuje duże zmiany rozwiązań podatkowych

Premier Mateusz Morawiecki przyznał, że wprowadzony w 2016 roku program Rodzina 500 plus nie spełnił „proludnościowych” oczekiwań rządu. Przyczynił się jednak do ograniczenia ubóstwa w Polsce.

Mateusz Morawiecki w czwartek kontynuował objazd Polski promujący Polski Ład PiS. Premier spotkał się z mieszkańcami gminy Zakrzewo w województwie kujawsko-pomorskim. 

Podkreślił, że w Polskim Ładzie zaplanowano kolejne „wielkie środki na inwestycje” dla samorządów, a jest to możliwe m.in. dzięki naprawie systemu finansów publicznych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Morawiecki zadeklarował, że w ramach „Polskiego Ładu” rząd zaplanował m.in. kontynuację, ale też poszerzenie obecnych programów społecznych. Szef rządu przedstawiał szczegóły dotyczące „Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego”. Program ma wspomagać młode rodziny, które posiadają drugie, trzecie i kolejne dziecko.

– Wtedy najtrudniej wrócić na rynek pracy mamie czy tacie, wtedy trzeba im najbardziej pomagać, wtedy mają najniższe wynagrodzenia, wiadomo, że tak jest na początku drogi zawodowej. Dlatego w Polskim Ładzie mamy Rodzinny Kapitał Opiekuńczy

– powiedział Morawiecki.

Program 500 plus nie spełnił oczekiwań

Premier przyznał, że działający od kilku lat program 500 plus był „próbą”, która nie spełniła oczekiwań „proludnościowych” rządu.

– Ale spełnił nasze oczekiwania społeczne, bo nie ma już tak wiele ubóstwa, nie ma już tak wiele kupowania w sklepach na zeszyt, na kredyt. (…) Dzisiaj trochę łatwiej jest związać koniec z końcem. Łatwiej jest dzisiaj planować życie w gminie, życie w powiecie, życie w gospodarstwie rolnym. I dlatego, szanowni państwo, zaplanowaliśmy też kolejne programy

– zaznaczył Morawiecki.

bankier.pl, msn.com

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY