Polski Ład. Rząd planuje duże zmiany rozwiązań podatkowych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki / Fot. flickr.com

Rząd planuje duże zmiany rozwiązań podatkowych zawartych w Polskim Ładzie. Obóz rządzący walczy o sejmową większość i liczy na poparcie Lewicy.
  • Przy licznych głosach sprzeciwu, mimo że formalnie konsultacje projektu się nie zakończyły, rządzący już przymierzają się do zmian.
  • Jeden z członków rządu: Te zmiany będą bardzo mocne, fundamentalne.
  • Interia: Po stronie PiS na pewno będą posłowie, którzy odeszli z Porozumienia i dostali stołki wiceministrów w rządzie Mateusza Morawieckim.
  • Zobacz także: Nowelizacja Kpa w Trybunale Konstytucyjnym? RPO odpowiada

Według nieoficjalnych informacji rząd planuje duże zmiany rozwiązań podatkowych zawartych w Polskim Ładzie. PiS walczy o sejmową większość. Pięcioro posłów, którzy odeszli z Porozumienia, po zmianach, ma zagłosować tak, jak partia rządząca.

Oficjalnie konsultacje dotyczące podatkowych rozwiązań w Polskim Ładzie potrwają do końca sierpnia. Na początku września premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić ostateczne założenia rozwiązań, które stały się przyczynkiem do wyrzucenia z rządu Jarosława Gowina.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do tej pory Prawo i Sprawiedliwość twardo stało na stanowisku, że te rozwiązania oznaczają dużą obniżkę podatków dla większości Polaków. Jak jednak wynika z ustaleń Interii, teraz rząd planuje duże korekty rozwiązań podatkowych zawartych w Polskim Ładzie.

„Mocne, fundamentalne zmiany”

– Te zmiany będą bardzo mocne, fundamentalne, i będą dostosowane do sygnałów, które docierają do nas od przedsiębiorców

– powiedział serwisowi jeden z członków rządu.

Wprowadzenie zmian konieczne jest z uwagi na fakt, że w obecnym kształcie trudno będzie Prawu i Sprawiedliwości uzyskać sejmową większość dla przyjęcia tych rozwiązań.

– Większość od dawna wisi na głosach kilku osób, a ostatnio kluczem jest postawa trzech posłów – Pawła Kukiza, Stanisława Żuka i Jarosława Sachajki

– można przeczytać.

Ineria pisze ponadto, że posłowie który niedawno odeszli z Porozumienia i otrzymali funkcje wiceministrów na pewno będą po stronie PiS. Anna Dąbrowska-Banaszek, Wojciech Murdzek, Marcin Ociepa, Andrzej Gut-Mostowy, Grzegorz Piechowiak – to ludzie Jarosława Gowina, którzy zdecydowali się pozostać w koalicji rządzącej. Interia dowiedziała się, że w tym tygodniu mieli dostać zapewnienie od Mateusza Morawieckiego, że te najbardziej drażliwe kwestie w nowych rozwiązaniach proponowanych przez PiS zostaną zmodyfikowane.

Serwis wskazuje, że mimo tego poparcia, nieobliczalność posłów Kukiz’15 każe PiS-owi szukać szerszego poparcia. Tu kierunek wiedzie w stronę Lewicy, która do obecnych propozycji ma wiele zastrzeżeń.

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY