12 migrantów utknęło na bagnach w Puszczy Białowieskiej. Do poszukiwań użyto śmigłowca

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
12 migrantów utknęło na bagnach

12 migrantów utknęło na bagnach / Fot. Maciej Wąsik/ Twitter

12 osób, nielegalnie przekroczyło granicę w Puszczy Białowieskiej. Utknęli na bagnach. Funkcjonariusze Straży Granicznej zlokalizowali poszukiwanych ze śmigłowca.

12 migrantów po przekroczeniu granicy w Puszczy Białowieskiej utknęło na bagnach. Pomogli im funkcjonariusze Straży Granicznej w Narewce. Dwie osoby potrzebowały pomocy lekarskiej.

12 osób, wśród nich 11 obywateli Iraku i jedna osoba z Egiptu, nielegalnie przekroczyli granicę w Puszczy Białowieskiej. Wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Wąsik poinformował, że tam utknęli na bagnach. W grupie była ranna kobieta, osoba ze złamaną nogą i małe dziecko. 

– Wszyscy trafili do zamkniętego ośrodka

– przekazał Wąsik.

Migranci w miejscu bez wyjścia

Podlaska Straż Graniczna poinformowała w komunikacie, że nielegalni migranci znaleźli się w niebezpiecznym miejscu, bez wyjścia.

– Otaczała ich rzeka i mokradła. Zadzwonili na numer alarmowy, informując o swojej sytuacji. Ze względu na trudno dostępny teren nie było możliwości bezpośredniego dotarcia do osób potrzebujących pomocy. Funkcjonariusze Straży Granicznej zlokalizowali poszukiwanych ze śmigłowca SG

– poinformowała Straż Graniczna.

Teren okazał się zbyt grząski, dlatego jeden z funkcjonariuszy SG wyskoczył ze śmigłowca, aby udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym i koordynować dalsze działania. Kolejni funkcjonariusze i żołnierze dotarli do cudzoziemców przedostając się na drugi brzeg rzeki za pomocą drabin.

– Dwie osoby potrzebowały pomocy lekarza, jedną z nich trzeba było przenieść na noszach. Łodziami Straży Pożarnej, które dopłynęły na miejsce, cudzoziemców przetransportowano rzeką Narew na brzeg zalewu Siemianówka, gdzie czekało pogotowie. Dwie osoby zabrano do szpitala. Pozostali cudzoziemcy, niewymagający hospitalizacji, zostali przewiezieni do Placówki SG w Narewce

– można przeczytać w komunikacie.

wspolczesna.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY