Zaostrzono kontrole na granicy polsko-białoruskiej. Powstało już ogrodzenie z drutu kolczastego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Podlaska straż graniczna

Straż graniczna / Fot. Twitter/Straż Graniczna

MSWiA podjęło decyzję o zaostrzeniu kontroli na granicy polsko-białoruskiej. Powstał drut kolczasty, jest też więcej patroli.

MSWiA podjęło decyzję o zaostrzeniu kontroli na granicy polsko-białoruskiej. Patrole prowadzą strażnicy graniczni i żołnierze Wojska Polskiego. Na odcinku liczącym 100 km powstało już ogrodzenie z drutu kolczastego.

RMF24 podaje, że minionej doby polską granicę usiłowało przekroczyć 138 osób, które przybywały z terytorium Białorusi. Od początku miesiąca polską granicę ze strony Białorusi próbowało nielegalnie przekroczyć ponad 2100 osób. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podjęło dodatkowe kroki, w celu zaradzenia tej sytuacji.

Ogrodzenie z drutu kolczastego

Funkcjonariusze Straży Granicznej i tysiąc żołnierzy Wojska Polskiego prowadzą intensywne działania ochronne na granicy polsko-białoruskiej. Zdecydowano się na zbudowanie ogrodzenia z drutu kolczastego. Do tej pory zabezpieczono blisko 100 km granicy na odcinku ochranianym przez Podlaski Oddział SG. Planowane jest rozbudowanie ogrodzenia o kolejne 50 km.

– Najbardziej narażony na nielegalne przekroczenie granicy jest odcinek o długość 187 km. Do działań na tym odcinku zostali skierowani dodatkowi funkcjonariusze z innych oddziałów SG oraz tysiąc żołnierzy Wojska Polskiego

– można przeczytać w komunikacie MSWiA.

Wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt

Straż Graniczna wykorzystuje w swoich działaniach specjalne techniczne urządzenia obserwacyjne, które pozwalają na szybką reakcję. Są to m.in.: kamery termowizyjne o dużym zasięgu, pojazdy obserwacyjne, przenośne kamery termowizyjne czy gogle noktowizyjne.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rząd planuje również zaostrzenie przepisów migracyjnych. Nielegalne przekroczenie granicy ma oznaczać, że cudzoziemiec taki nie będzie miał możliwości ubiegania się o azyl w naszym kraju.

wprost.pl, tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY