Ośrodek Straży Granicznej w Kętrzynie pęka w szwach! Migranci okupują polską granicę

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ośrodek Straży Granicznej w Kętrzynie

Ośrodek Straży Granicznej w Kętrzynie / fot. Twitter

Do internetu wyciekają kolejne zdjęcia, które ukazują narastającą skalę migracji oraz przepełnienia ośrodków dla migrantów na granicach Rzeczpospolitej.

Internet obiegają zdjęcia ośrodków Straży Granicznej, w których coraz częściej zaobserwować można tłumy przybyszów próbujących przedostać się do Polski. Jedno z takich miejsc zostało sfotografowane w Kętrzynie, gdzie miejscowy ośrodek Straży Granicznej zaroił się od uchodźców. Migranci w coraz większej liczbie okupują polską granicę.

Przyczyną zwiększonego naporu migracyjnego mogą być wydarzenia w Afganistanie, gdzie talibowie przejęli stolice państwa – Kabul. Konflikt militarno-polityczny przyniósł zwiększoną mobilność mieszkańców Bliskiego Wschodu, którzy w rosnącej liczbie napływają i prawdopodobnie napływać będą do Europy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik mówił w minionym tygodniu w mediach o wzmożonych w ostatnich dniach zatrzymaniach nielegalnych migrantów na granicy polsko-białoruskiej. Rząd – jak mówił Wąsik – traktuje to jako reakcję na udzielenie pomocy białoruskiej sprinterce, Kryscinie Cimanouskiej. W ocenie Wąsika władze Białorusi posługują się migrantami jako „żywą bronią”.

W ciągu trzech dni – od 6 do 8 sierpnia – podlaska Straż Graniczna zatrzymała 349 migrantów za nielegalne przekroczenie granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymani pochodzą głównie z Iraku i Afganistanu. Migranci z Bliskiego Wschodu coraz liczniej okupują polską granicę.

W środę szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że Wojsko Polskie wspiera Straż Graniczną w ochronie granicy z Białorusią. W akcję zaangażowanych jest pond 900 żołnierzy.

Szef MSWiA Mariusz Kamiński zapewnił w ubiegłym tygodniu, że sytuacja na granicy z Białorusią jest pod kontrolą, a państwo jest przygotowane na każdy scenariusz rozwoju sytuacji.

twitter.com gazetaprawna.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY