Kukiz o lex TVN: „Będę głosował zgodnie ze swoimi postulatami”

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
WARSZAWA POSIEDZENIE SEJMU

Posłowie podczas posiedzenia Sejmu. / Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", Paweł Kukiz zadeklarował, że będzie głosował za odrzuceniem senackiego weta w sprawie "lex TVN
  • Paweł Kukiz udzielił wywiadu “Rzeczpospolitej”. Tematem rozmowy było głosowanie posła w sprawie lex TVN oraz to, jak zagłosuje w chwili, gdy ustawa powróci do Sejmu.
  • Zapytano posła, czy nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji przejdzie proces legislacyjny. Kukiz przyznał, że on w tej sprawie będzie głosował zgodnie z własnymi postulatami.
  • Polityk tłumaczył się również ze swoich wyborów w głosowaniu nad nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji. Kukiz wyjaśnił, że w pierwszym głosowaniu się pomylił.
  • Zobacz także: Morawiecki forsuje Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. “To nie jest polityka socjalistyczna”

Paweł Kukiz wypowiedział się o sprawie lex TVN. Zapytano posła, czy nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji zostanie przyjęta.

“Nie wiem, czy będzie większość do odrzucenia senackiego weta, a i sam prezydent może ją zawetować” – odpowiedział.

„Ja będę głosował zgodnie ze swoimi postulatami z 2015 roku. Jednym z tych postulatów była dekoncentracja mediów na intencję przyszłej ich repolonizacji. Dla mnie niedopuszczalne jest, by ponad 49 proc. udziałów mogła posiadać jakaś amerykańska korporacja. Jedną z kluczowych przeszkód przy mojej pomocy dla PiS przy głosowaniu tej ustawy był dla mnie brak zapisów, które uniemożliwią spółkom Skarbu Państwa wykup akcji mediów prywatnych” – dodał.

„Na szczęście została ona usunięta dzięki przyjęciu naszej poprawki wykluczającej taką możliwość i mogłem zagłosować zgodnie z sumieniem za tą ustawą, która nie jest skierowana przeciw wolności w mediach, lecz przeciw kapitałowi spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego” – powiedział.

Kukiz o swoim głosowaniu nad ustawą lex TVN

Pytany, co skłoniło go do zmiany zdania w sprawie głosowania nad przełożeniem obrad Sejmu, odparł, że się pomylił.

„Zawsze podczas głosowań istnieje praktyka, że jest jeden prowadzący głosowania i tym prowadzącym był Jarosław Sachajko. Wcisnął zielony guzik, a ja razem z nim. Nie jestem politycznym samobójcą i nie głosowałbym za przełożeniem obrad Sejmu o blisko miesiąc, dając prezesowi Kaczyńskiemu czas na możliwość prawdziwego kupienia trzech posłów, których PiS-owi brakuje. To osłabiłoby moją pozycję i z moich postulatów wyszłyby nici. Nie potrzebowałby mnie już do niczego. Nie miałbym możliwości wynegocjowania moich ustaw” – powiedział Kukiz.

„W moim interesie – a konkretnie w interesie naszych postulatów, niezmiennych od 2015 r., jest dalsze sprawowanie władzy przez PiS, bo jedynie ten rząd i jego trudna dziś sytuacja daje mi nadzieję na ich uchwalenie” – dodał.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY