Konfederacja może zagłosować za odwołaniem Witek. Stawia jednak warunki

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Poseł Robert Winnicki.

Poseł Robert Winnicki. / Fot. You Tube/ Konfederacja

Poseł Robert Winnicki oznajmił, że Konfederacja może zagłosować za odwołaniem marszałek Sejmu. Stawia jednak opozycji warunki.
  • We wtorek przedstawiciele siedmiu klubów i kół opozycyjnych oraz Stanisław Tyszka z Kukiz’15 rozmawiali nt. możliwości odwołania marszałek Sejmu Elżbiety Witek.
  • Poseł Winnicki: Warunkiem Konfederacji jest pisemne zobowiązanie tych, którzy chcą odwołać marszałek Sejmu Elżbietę Witek, że poprą projekt ustawy Stop Segregacji Sanitarnej oraz zablokują Polski Ład.
  • Stanowisko Konfederacji zostało wypracowane na podobnych zasadach jak kwestia głosowania ws. lex TVN.
  • Zobacz także: Kukiz o lex TVN: „Będę głosował zgodnie ze swoimi postulatami”

Poseł Robert Winnicki oznajmił, że Konfederacja może zagłosować za odwołaniem marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Stawia jednak warunki, które są związane z ustawą „Stop segregacji sanitarnej”, rządowym Polskim Ładem i przyszłym kandydatem na marszałka.

Opozycja próbuje zgromadzić większość, by odwołać z funkcji marszałek Elżbietę Witek. Konfederacja nie wyklucza, że poprze ten wniosek. Stawia jednak opozycji warunki.

Poparcie ustawy „Stop segregacji sanitarnej”

Po pierwsze, Konfederacja chce pisemnej gwarancji od wszystkich klubów i kół, że nowy „opozycyjny” marszałek podda pod obrady Sejmu projekt ustawy „Stop segregacji sanitarnej”. Następnie, wszystkie kluby i koła, które chcą odwołania marszałka Sejmu, muszą zadeklarować, że poprą wyżej wymienioną ustawę.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Po trzecie reszta opozycji musi dać gwarancję, że ustawa ta zyska też poparcie w Senacie. Po czwarte wszyscy posłowie, którzy chcą odwołania marszałek Witek, będą musieli zobowiązać się na piśmie, że będą głosować przeciwko ustawom związanym z Polskim Ładem. To jednak jeszcze nie koniec.

– Pozostaje jeszcze kwestia nowego marszałka Sejmu. Na pewno nie może być to kandydat lewicowy czy radykalnie liberalny

– powiedział Onetowi lider Konfederacji Robert Winnicki.

Poseł podkreśla, że powyższe stanowisko dotyczy całej Konfederacji i zostało wypracowane na podobnych zasadach jak kwestia głosowania ws. lex TVN.

– Krytycznie oceniamy działalność marsz. Witek, m.in. „mrożenie” ważnych ustaw. Dlatego naszym warunkiem jest pisemne zobowiązanie wszystkich, którzy chcą ją odwołać, że poprą ustawę Stop Segregacji Sanitarnej oraz zablokują Nowy Ład. To są istotne sprawy – nie dzielenie stołków

– napisał na Twitterze Robert Winnicki.

onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY