Ponad 600 Afgańczyków wdarło się do amerykańskiego samolotu. Zdecydowano się ich zabrać

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Afgańczycy w samolocie USA

Afgańczycy w samolocie USA / Fot. PAP/EPA/AIR MOBILITY COMMAND PUBLIC AFFAIRS HANDOUT

W niedzielę wieczorem na lotnisku w Kabulu ponad 600 Afgańczyków dostało się do amerykańskiego samolotu. Pozostawiono ich na pokładzie.

Serwis „Defense One” podał w niedzielę wieczorem na lotnisku w Kabulu ponad 600 Afgańczyków dostało się do amerykańskiego samolotu transportowego. Mieli do niego wejść przez rampę, która była opuszczona do połowy.

– Samolot transportowy armii USA zabrał na pokład i ewakuował z Kabulu – podczas jednego lotu – aż 640 Afgańczyków

– poinformował w poniedziałek serwis „Defense One”.

Serwis opublikował zdjęcie wypełnionego Afgańczykami pokładu samolotu transportowego typu C-17.

Według „Defense One” setki Afgańczyków dostały się w niedzielę wieczorem do amerykańskiego samolotu na lotnisku w Kabulu, przez opuszczoną do połowy rampę maszyny. 

Ostatecznie załoga samolotu podjęła decyzję o pozostawieniu tych ludzi na pokładzie amerykańskiego samolotu, po czym maszyna odleciała do Kataru. Jak potwierdziły tamtejsze źródła bezpieczeństwa, po wylądowaniu z samolotu wysiadło 640 cywilów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Początkowo krążyły informacje, że na pokładzie miało znajdować się aż 800 Afgańczyków. Wojsko zaprzeczyło jednak tym doniesieniom. Warto też zwrócić uwagę na to, że koncern Boeing (producent maszyny) dopuszcza wejście maksymalnie dla 134 osób.

Na kontrolowanym przez amerykańskie wojsko lotnisku w poniedziałek zawieszono najpierw wszystkie loty cywilne, a później wszelkie operacje.

Zginęło 7 osób

Tłum Afgańczyków chcących dostać się do samolotów zablokował płyty postojowe i pas startowy. Według anonimowego amerykańskiego wojskowego, w chaosie zginęło co najmniej siedem osób. Niektóre z nich spadając ze startujących maszyn, do których próbowali się dostać. Żołnierze amerykańscy oddali strzały ostrzegawcze i rozpraszali blokujący pas startowy tłum wojskowymi śmigłowcami.

rmf24.pl, wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY