Korespondentka CNN ubrana w hidżab! Dziennikarka dementuje: “Mem jest niedokładny”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Reporterka Clarissa Ward

Reporterka Clarissa Ward / fot. You Tube/ CNN Fot. Twitter

Clarissa Ward uważa, że redakcja CNN jest bardzo ostrożna w czasie pogłębiającego się konfliktu polityczno-militarnego w Afganistanie. Sieć obiega zestawienie zdjęć reporterki - na jednym kadrze występuje z odkrytą głową, na drugim już nadaje odziana w hidżab.
  •  Sieć obiegło zdjęcie reporterki CNN Clarissy Ward, która w najnowszych materiałach pojawia się ubrana w hidżab. 
  • Ujęcie, na którym Ward ma szczelnie zakryte włosy, zestawiane jest z innym kadrem, na którym występowała z odkrytą głową. Na portalach społecznościowych zaczęło krążyć jako symbol zmian, jakie niesie dla kobiet nowa władza w Afganistanie.
  • Zdaniem dziennikarki ten “mem jest niedokładny”. Korespondentka twierdzi, że zdjęcie z odkrytą głową zrobiono na terenie prywatnym, a na ulicach zawsze nosiła chustę zakrywającą włosy.
  • Zobacz także: LEX TVN jednak zaboli? Koniec emisji niekodowanych kanałów ? “Są zagrożone”

Afgańscy talibowie w niedzielę wkroczyli do Kabulu. Wykorzystując wycofanie się międzynarodowych sił wojskowych pod wodzą USA, przejęli kontrolę nad krajem. Dotychczasowy popierany przez Stany Zjednoczone rząd upadł, a prezydent kraju Aszraf Ghani zbiegł za granicę. Sytuację na Bliskim Wschodzie relacjonuje dla stacji CNN korespondentka Clarissa Ward, która na najnowszych materiałach ubrana jest w hidżab.

Sieć obiegło zdjęcie reporterki Clarissy Ward, która w najnowszych materiałach pojawia się ubrana w tradycyjne nakrycie głowy muzułmanek. Chociaż rzecznik talibów Suhail Shaheen zapowiedział, że kobietom nic nie grozi, to mają one nosić tradycyjne nakrycie głowy muzułmanek.

“Nasza polityka zakłada dostęp do edukacji i pracy dla kobiet oraz noszenie hidżabu” – mówił w wywiadzie dla BBC.

Korespondentka CNN ubrana w hidżab

Ujęcie, na którym Ward ma szczelnie zakryte włosy, zestawiane jest z innym kadrem, na którym występowała z odkrytą głową. Na portalach społecznościowych zaczęło krążyć jako symbol zmian, jakie niesie dla kobiet nowa władza w Afganistanie. Stało się na tyle popularne, że w końcu głos zabrała sama korespondentka.

“Mem jest niedokładny” – napisała na Twitterze.

Jak zaznaczyła, zdjęcie z odkrytą głową zrobiono na terenie prywatnym.

“Na ulicach zawsze nosiłam chustę, chociaż nie zakrywałam w pełni włosów i nie miałam abaji” – sprecyzowała.

To jednak nie jest prawdą, gdyż w sieci istnieje wiele archiwalnych materiałów telewizyjnych, na których dziennikarka nie nosiła żadnego elementu arabskiego stroju, nawet w miejscach publicznych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Clarissa Ward jest amerykańską dziennikarką telewizyjną, która jest obecnie główną korespondentką międzynarodową CNN. Wcześniej pracowała w CBS News z siedzibą w Londynie. Przed objęciem stanowiska w CBS News Ward była moskiewską korespondentką programów informacyjnych ABC News.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY