Dwaj wiceministrowie wracają do rządu. Kilka dni temu składali dymisję

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Posiedzenie Rady Ministrów

Posiedzenie Rady Ministrów / fot. flickr.com

Grzegorz Piechowiak oraz Andrzej Gut-Mostowy zostali ponownie powołani na stanowiska wiceministrów w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Obaj kilka dni temu podali się do dymisji z pełnionych stanowisk. Stało się to w związku ze zdymisjonowaniem z funkcji wicepremiera i szefa MRPiT Jarosława Gowina. Teraz dwaj wiceministrowie wracają do rządu.

Tydzień temu premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii.

W środę Porozumienie decyzją Zarządu Krajowego opuściło Zjednoczoną Prawicę, a parlamentarzyści Porozumienia odeszli z klubu PiS i utworzyli koło parlamentarne.

W związku z decyzją o dymisji Gowina do dymisji podali się wtedy wiceministrowie pracy, rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak, Andrzej Gut-Mostowy oraz Iwona Michałek.

We wtorek ministerstwo rozwoju poinformowało na Twitterze, że premier powołał na stanowisko sekretarzy stanu w resorcie Piechowiaka i Guta-Mostowego. Po tygodniu, dwaj wiceministrowie wracają do rządu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Z kolei na podsekretarzy Morawiecki powołał Olgę Semeniuk i Marka Niedużaka.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY