Bush rozczarowany sytuacją w Afganistanie. “Jesteśmy zasmuceni”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
George W. Bush

George W. Bush / Fot. You Tube/ CBS Sunday Morning

Były prezydent USA George W. Bush wyraził swoje głębokie zaniepokojenie sytuacją, która panuje w Afganistanie.
  • George W. Bush napisał w oświadczeniu, że razem z żoną są “zasmuceni zarówno z powodu Afgańczyków, którzy tak bardzo cierpią, jak i Amerykanów i sojuszników NATO, którzy poświęcili tak wiele”.
  • Bush przypomniał, że urzędujący prezydent Joe Biden obiecał ewakuację Afgańczyków zaangażowanych w przemiany w kraju razem z Amerykanami.
  • W swoim komunikacie, były prezydent podziękował też amerykańskim żołnierzom służącym w Afganistanie.
  • Zobacz także: USA odmawia Izraelowi wspólnego potępienia Polski

Były prezydent USA George W. Bush wyraził swoje głębokie zaniepokojenie. Bush twierdzi, że jest rozczarowany sytuacją, która panuje w Afganistanie. Chodzi o setki osób koczujących na lotnisku w Kabulu w oczekiwaniu na ewakuację z opanowanego przez talibów Afganistanu.

„Jesteśmy zasmuceni zarówno z powodu Afgańczyków, którzy tak bardzo cierpią, jak i Amerykanów i sojuszników NATO, którzy poświęcili tak wiele” – napisał George W. Bush.

Przypomniał, że urzędujący prezydent Joe Biden obiecał ewakuację Afgańczyków zaangażowanych w przemiany w kraju razem z Amerykanami i obywatelami państw sojuszniczych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

„Mamy obowiązek i zasoby, by zapewnić im teraz bezpieczny wyjazd, bez opóźnień biurokratycznych” – podkreślił były prezydent.

Podziękował też amerykańskim żołnierzom służącym w Afganistanie. Jak napisał, ochronili oni Stany Zjednoczone przed kolejnymi atakami terrorystycznymi. Bush pozostał rozczarowany sytuacją w Afganistanie oraz zakończeniem misji, którą on sam rozpoczął w 2001 roku.

Chwalił samą współpracę z Afgańczykami, jak i blisko 20-letnią misję, której celem była ochrona przed atakami terrorystycznymi.

“Chroniliście Amerykę przed kolejnymi atakami terrorystycznymi, gwarantując dwadzieścia lat bezpieczeństwa i szans dla milionów, Ameryka jest z was dumna” – napisał.

Z drugiej strony ocenił, że wycofanie wojsk USA z Afganistanu jest błędem i doprowadzi do “nieprawdopodobnie złych konsekwencji”.

Dodał, że przewidywalny los Afgańczyków po wyjściu USA “łamie mu serce”.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY