USA odmawia Izraelowi wspólnego potępienia Polski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jair Lapid

Jair Lapid / flickr.com

Izraelskie źródła twierdzą, że USA nie dołączy do Izraela w krytyce polskiej legislacji dotyczącej nowelizacji Kodeksu postepowania administracyjnego
  • Eldad Beck twierdzi, że Waszyngton skrytykował ostatnie ostre wypowiedzi szefa MSZ Izraelu Jaira Lapida. Beck twierdzi, że Amerykanom nie podobała się zbyt ostra ich zdaniem wypowiedź izraelskiego MSZ.
  • Marek Magierowski rzeczywiście nie wróci z urlopu do Tel Awiwu, a Izrael odwołał z Warszawy charge d’affaires Izraela.
  • Dziennikarz twierdzi, że Waszyngton odmówił podpisania wspólnego z Izraelem oświadczenia potępiającego Polskę za przyjęcie ustawy reprywatyzacyjnej.
  • Zobacz także: Macron o migracji z Afganistanu: “Naszym obowiązkiem jest ochrona tych, którzy nam pomagają”

Izraelski dziennikarz Eldad Beck pisze o polityce międzynarodowej w jednym w czołowych izraelskich portali. Beck twierdzi, że Waszyngton skrytykował ostatnie ostre wypowiedzi szefa MSZ Izraelu Jaira Lapida. Lapid ostro potępił przyjęcie polskiej ustawy reprywatyzacyjnej i poradził ambasadorowi Polski, by nie wracał z zagranicznego urlopu do Izraela. USA odmawia Izraelowi podjęcia wspólnej deklaracji, która miałaby na celu potępienie polskiej legislacji.

Marek Magierowski rzeczywiście nie wróci z urlopu do Tel Awiwu, a Izrael odwołał z Warszawy charge d’affaires Izraela. Beck twierdzi, że Amerykanom nie podobała się zbyt ostra ich zdaniem wypowiedź Lapida, a przede wszystkim “upokorzenie”, jak pisze dziennikarza, polskiego ambasadora.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Co więcej, Beck powołując się na źródła dyplomatyczne twierdzi, że Waszyngton odmówił podpisania wspólnego z Izraelem oświadczenia potępiającego Polskę za przyjęcie ustawy reprywatyzacyjnej. Co nie znaczy, że Amerykanom się ta ustawa podoba — w weekend potępił ją sekretarz stanu USA. Mimo takiego stanowiska czołowych polityków amerykańskich, USA odmawia Izraelowi podjęcia wspólnej deklaracji w tej sprawie.

onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY