Justin Trudeau ustępuje? Kanadyjski parlament zostaje rozwiązany! “Wybierz w jakim kraju dorastać będą twoje dzieci”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Justin Trudeau

Justin Trudeau

Premier Kanady Justin Trudeau złożył dzisiaj na ręce gubernator Mary Simons wniosek o rozwiązanie parlamentu. Prośba została przyjęta o czym poinformował sam zainteresowany podczas konferencji prasowej. Ogłosił również, że przedterminowe wybory parlamentarne odbędą się już 20 września bieżącego roku.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, Premier Kanady Justin Trudeau złożył na ręce generalnej gubernator Mary Simons wniosek o rozwiązanie kanadyjskiego parlamentu. Po rozmowie z bezpośrednią reprezentantką Brytyjskiej Korony urządził on przed pałacem gubernator Rideau Hall konferencję prasową, na której potwierdził rozwiązanie parlamentu oraz ogłosił wybory powszechne na 20 września.

Oficjalnym powodem do tak radykalnego kroku, i przedwczesnych wyborów parlamentarnych – pierwotnie wybory miały się odbyć dopiero za dwa lata – ma być uzyskanie przez Trudeau mandatu zaufania od kanadyjskiego społeczeństwa wobec jego planu walki z COVID-19.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Premier Kanady zakłada, że dzięki wysokiemu procentowi zaszczepionych osób – według rządowych informacji przeciwko koronawirusowu zaszczepiło się 64 procent osób – oraz po ponownym uzyskaniu mandatu zaufania, będzie w stanie przywrócić po epidemii gospodarkę, a jej wskaźniki powrócą w szybkim tempie do czasów sprzed lockdownu.

Decyzje, które podejmuje teraz twój rząd, określą przyszłość, w której będą dorastać twoje dzieci i wnuki. W tej kluczowej, istotnej chwili, kto nie chciałby mieć nic do powiedzenia

– powiedział Justin Trudeau.

Nazwał również swoją dotychczasową politykę epidemiczną mianem tyranicznej co wychwycił jeden z kanadyjskich reporterów. Przy czym zachwalał, że dzięki temu udało się w ponad połowie zaszczepić kanadyjskie społeczeństwo.

Według najnowszych sondaży przeprowadzonych 12 sierpnia przez Leger Marketing liberałowie prowadzeni przez Trudeau mają szansę na uzyskanie 35 procent głosów. Z kolei konserwatyści nieznacznie mniej, bo posiadają obecnie 30 procentowe poparcie. Natomiast lewicowe ugrupowanie Nowi Demokraci ma szansę na 19 procentowe poparcie.

cpac.ca, smh.com.au

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY