Wiceminister zdrowia o inwigilacji obywateli: “Chcemy, aby pracodawcy mogli wiedzieć, który z pracowników jest zaszczepiony”

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Waldemar Kraska

Waldemar Kraska / Fot. flickr.com

W "Rozmowie w samo południe" w RMF FM Waldemar Kraska zapowiedział, że resort zdrowia chce przekazać pracodawcom prawo do posiadania wiedzy na temat stanu zdrowia pracowników.
  • Wiceminister zdrowia był gościem programu na antenie RMF FM. Omówił w nim bieżącą sytuację związaną z zachorowaniami na COVID-19 w Polsce. Wspomniał także o projekcie ustawy, który dałby pracodawcy wgląd w kartoteki medyczne pracowników.
  • Przedstawiciel resortu zdrowia uważa, że czwarta fala nadciąga do Polski. Jego zdaniem jest to kwestia “najbliższych tygodni”.
  • Witold Kraska powiedział, że przygotowano projekt ustawy, który ma znaleźć się w agendzie następnego posiedzenia Sejmu. Ma on dać pracodawcom możliwość uzyskania wiedzy na temat zaszczepienia pracowników.
  • Zobacz także: „Rosjanie mają nagrania, na których uprawiam szalony seks”. Syn Joe Bidena obawia się szantażu

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska był gościem programu na antenie RMF FM. Wskazał w nim, że prace resortu zdrowia skierowano na rozszerzenie kompetencji pracodawców. Kraska omawiał bieżącą sytuację zawiązaną ze skalą zachorowań na COVID-19 w Polsce. Wiceminister zdrowia mówił także o narastającej inwigilacji obywateli.

“Ostatnie tygodnie pokazują, że wzrost mamy na poziomie 20 procent, powoli, ale ciągle ilość przypadków rośnie. Czwarta fala puka do naszych granic. To jest kwestia kilku najbliższych tygodni” – powiedział Kraska.

“Liczba przypadków wzrośnie, kiedy Polacy wrócą z urlopów i dzieci pójdą do szkół. Już w tej chwili obserwujemy wzrost zleconych przez lekarzy badań, czyli pacjenci mają objawy koronawirusa i są kierowani na dodatkowe testy”- dodał.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Redaktor RMF FM zapytał wiceministra zdrowia o kwestię sprawdzania statusu zaszczepienia pracownika przez pracodawcę. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wypowiedział się o inwigilacji obywateli.

“To trzeba zrobić ustawowo, projekt jest przygotowany i chcemy, aby znalazł się w agendzie następnego posiedzenia Sejmu. Chcemy, aby pracodawcy taką możliwość uzyskali, żeby mogli wiedzieć, który z pracowników jest zaszczepiony. (..) Dla ich własnego bezpieczeństwa.” – powiedział.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY