Arcybiskup Henryk Hoser nie żyje. Miał 78 lat

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W piątek wieczorem, biskup senior diecezji warszawsko-praskiej, Henryk Hoser zmarł. Duchowny pod koniec lipca trafił w ciężkim stanie do szpitala. Powodem hospitalizacji było zakażenie Covid19. Arcybiskup zachorował na koronawirusa po przyjęciu pierwszej dawki szczepienia.

W piątek wieczorem, biskup senior diecezji warszawsko-praskiej, Henryk Hoser zmarł. Duchowny  pod koniec lipca trafił w ciężkim stanie do szpitala. Powodem hospitalizacji było zakażenie Covid19. Arcybiskup zachorował na koronawirusa po przyjęciu pierwszej dawki szczepienia.

Kim był Henryk Hoser?

Abp Henryk Hoser  ukończył warszawską Akademię Medyczną, a osiem lat później przyjął święcenia kapłańskie.  Wiele lat pracował jako misjonarz w Rwandzie i Zairze. Jan Paweł II pod koniec pontyfikatu mianował Hosera  arcybiskupem, a Benedykt XVI mianował go biskupem diecezji warszawsko-praskiej. Był również przewodniczącym Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski oraz członkiem Komisji Duszpasterstwa, Rady ds. Rodziny KEP i Rady Stałej.

Duchowny jako przewodniczący Zespołu Ekspertów Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski, zajmował się problemem niepłodności. Uważał, że jest to choroba cywilizacyjna, którą należy leczyć i zapobiegać jej powstawaniu. Sprzeciwiał się metodzie in vitro, gdyż jak twierdziła metoda ta odbiera godność człowieka i prawa dziecka oraz jest niezgodna z wiarą chrześcijańską i prawem naturalnym.   Konsekwentnie także opowiadał się przeciwko aborcji, nawet wówczas kiedy ciąża miała by pochodzić z gwałtu.

W maju 2018 roku papież Franciszek mianował arcybiskupa Henryka Hosera specjalnym wizytatorem apostolskim przy parafii w Medjugorie.

Powikłania po Covidzie.

Duchowny przechorował Covid 19 już w kwietniu 2021 r. Trafił wówczas z tego powodu do szpitala. Drugi raz musiał być hospitalizowany pod koniec lipca z powodu powikłań po przebytym zakażeniu. Duchowny przyjechał do Polski m.in. po to aby się zaszczepić.

“Przyjął pierwszą dawkę Pfizera, ale przed przyjęciem drugiej zaraził się COVID-19”

– napisał na swoim profilu Facebook, ks. Zieliński, redaktor naczelny tygodnika “Idziemy”

Katolicka Agencja Informacyjna potwierdziła informacje o śmierci abp. Henryka Hosera.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY