Rumunia przygotowuje ustawę anty-LGBT. Wzoruje się na Węgrzech

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Jan Bodakowski

Prawicowe partie w Rumunii przygotowują projekt ustawy, który ma na celu zatrzymanie fali propagandy LGBT w tym kraju. Wzorują się na węgierskiej ustawie.

Prawicowe partie w Rumunii przygotowują projekt ustawy, który ma na celu zatrzymanie fali propagandy LGBT w tym kraju. Ustawa jest wzorowana na rozwiązaniach węgierskich.

Prawicowe i ludowe partie Rumunii przygotowują projekt ustawy, która ma zatrzymać działania propagandowe LGBT w tym kraju.

– Rumunia musi ustawowo bronić swoją młodzież przed propagandą LGBT

– podali autorzy projektu ustawy w komunikacie prasowym przesłanym rumuńskim mediom.

Przygotowany projekt ustawy jest od strony prawnej, wzorowany na ustawie przyjętej przez węgierski parlament, która ma na celu zatrzymanie fali propagandy LGBT w tym kraju.

Rumuński projekt ustawy przygotowały dwie partie, do których należą przedstawiciele mniejszości węgierskiej w Rumunii – Siedmiogrodzko – Węgierska Partia Ludowa oraz Węgierska Partia Obywatelska. Oddzielny projekt ustawy anty-LGBT inspirowany tą węgierską, przygotowuje również prawicowa rumuńska partia Sojusz Jedności Rumunii.

Żaden z projektów ustaw nie ujrzał jeszcze światła dziennego. Sprawa może wywołać jednak spore zamieszanie, zwłaszcza z powodu Demokratycznego Związku Węgrów w Rumunii. Jest on częścią liberalnej, proeuropejskiej koalicji rządowej w Bukareszcie.

„Antyeuropejski” charakter

Główny zarzut stawiany autorom projektów ustaw, to „antyeuropejski” charakter tych rozwiązań prawnych. Natomiast zdecydowanym zwolennikiem przyjęcia rozwiązań ustawowych, które zatrzymają propagandę LGBT w Rumunii, jest Cerkiew Prawosławna, której członkami jest większość obywateli Rumunii. 

Ustawa przegłosowana w czerwcu przez węgierski parlament ma na celu m.in. ochronę tożsamości płciowej dzieci. Nowe prawo zakazuje propagowania homoseksualizmu w szkołach, a także propagowania zmiany płci czy twierdzeń, że dzieci są innej płci niż biologiczna. 

pch24.pl, wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY