Prezydent Krakowa objął Marsz Równości swoim patronatem. Mieszkańcy są oburzeni. Jest petycja

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marsz Równości

Marsz Równości / Fot. Silar Wikimedia Commons

Marsz Równości odbędzie się w Krakowie 14 sierpnia. Wydarzenie swoim patronatem objął prezydent miasta Jacek Majchrowski.
  • Organizatorzy Marszu: Po raz pierwszy Prezydent Jacek Majchrowski objął Marsz Równości w Krakowie swoim honorowym patronatem! 
  • Środowiska przeciwne LGBT nie pozostawiły wydarzeń bez odpowiedzi i stworzyły petycję.
  • Środowiska narodowo – katolickie podjęły próbę zatrzymania wydarzenia.
  • Zobacz także: Zagraniczni patrioci [OPINIA]

Tegoroczny Marsz Równości ma przejść ulicami Krakowa 14 sierpnia. Wydarzenie swoim patronatem objął prezydent miasta Jacek Majchrowski. Konserwatyści i narodowcy stworzyli petycję przeciwko działaniom prezydenta.

Do niedawna Jacek Majchrowski postrzegany był jako przykład prezydenta unikającego zaangażowania w spory światopoglądowe. Niestety w jego otoczeniu zaczęło pojawiać się grono aktywistów LGBT. W tym roku prezydent uległ lewackiej fali i objął patronatem honorowym Marsz Równości.

– Po raz pierwszy Prezydent Jacek Majchrowski objął Marsz Równości w Krakowie swoim honorowym patronatem!  Pan Prezydent ma nadzieję, że nasze wydarzenie ‘przebiegnie w pogodnej atmosferze i będzie doskonałą formą promowania postaw otwartych na różnorodność’. Tak właśnie będzie

– można przeczytać na facebookowej stronie stowarzyszenia Queerowy Maj, które organizuje Marsz Równości.

Stworzono petycję przeciwko działaniom Majchrowskiego

Utożsamienie się prezydenta Majchrowskiego z manifestacją ziejącą wrogością do tradycyjnych wartości, stawia krakowskich konserwatystów w pozycji mieszkańców gorszego sortu. Środowiska przeciwne LGBT nie mogły pozostawić tych wydarzeń bez odpowiedzi. Jedną z podjętych przez nie form protestu jest petycja „Miasto bez ideologii”.

Konserwatyści i narodowcy czują zniesmaczenie organizacją gorszącego wydarzenia w przeddzień narodowego i kościelnego święta. Twórcy petycji domagają się wycofania patronatu prezydenta dla promującej zepsucie obyczajów inicjatywy.

Natomiast środowiska narodowo – katolickie podjęły próbę zatrzymania wydarzenia. Zgłosili wcześniej na planowanej trasie Marszu Równości konkurencyjne zgromadzenie. Sprawiło to niemały kłopot lewicowym aktywistom, którzy wciąż nie mogą być pewni, że wszystko pójdzie po ich myśli.

pch24.pl, wiadomosci.gazeta.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY