Pracownik Polsatu zaatakował Sośnierza. Teraz jego ojciec grozi dziennikarzowi: “Jesteś ścierwem”

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dobromir Sośnierz pod Sejmem RP / PAP/Piotr Nowak

Marcin Dobski, dziennikarz serwisu salon24.pl ujawnił na swoim Twitterze fragment wiadomości, którą dostał od Artura Groca. Jest to były kandydat PSL-Kukiz'15 do Sejmu, a jednocześnie ojciec pracownika Polsatu Mateusza Groca, który brał udział w ataku na posła Sośnierza. „Jesteś zwykłym pseudointelektualnym ścierwem” - w niewybrednych słowach wyraził się o dziennikarzu serwisu salon24.pl. Udział pracownika telewizji Polsat ustaliła nasza redakcja.

Jak dowiedział się nasz portal Mateusz Groc zaatakował posła Konfederacji Dobromira Sośnierza, gdy ten wychodził z głosowania nad ustawą lex TVN.

Marcin Dobski z portalu Salon24 potwierdził nasze informacje. Sam Groc z dumą przyznał się do zarzucanych mu czynów w konwersacji z dziennikarzem śledczym.

Ojciec agresora atakuje dziennikarza

Niedługo po publikacji naszego portalu ojciec agresora spod Sejmu zadzwonił do Marcina Dobskiego. Z relacji dziennikarza wynika, że ojciec pracownika Polsatu zagroził mu sądem i oczekiwał usunięcia treści (której przecież nie był autorem).

Zagroził także konsekwencjami za „ujawnienie miejsca zatrudnienia syna”. Jednak Mateusz Groc sam opublikował na Facebooku informację o swojej pracy.

“Jesteś zwykłym pseudointelektualnym ścierwem!!!” – pisze do dzienniakrza w swojej wiadomości Artur Groc.

Śledztwo Mediów Narodowych

Mediom Narodowym udało się zidentyfikować tożsamość jednego z napastników. Postawny mężczyzna, widoczny w okolicy 30 sekundy opublikowanego w mediach społecznościowych nagrania z zajścia to pracownik telewizji Polsat. Wraz z grupką protestujących, napadł on na Dobromira Sośnierza.

Media Narodowe wystosowały pytanie do działu prasowego telewizji Polsat. Zapytaliśmy o to, czy pracownik ich stacji, Mateusz Groc, był na proteście w godzinach pracy czy poza nimi, a także, czy zostaną wyciągnięte wobec niego konsekwencje dyscyplinarne. Odpowiedzi jeszcze nie dostaliśmy.

Ojciec agresora Artur Groc w wyborach samorządowych w 2018 r. bez powodzenia kandydował do sejmiku województwa lubuskiego z ramienia Kukiz’15.

Następnie, również bez sukcesu, w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 kandydował na europosła z list KWW Kukiz’15. Wreszcie w wyborach parlamentarnych w 2019 roku kandydował do Sejmu z list PSL. Posłem jednak także nie został. W przeszłości pracował w telewizji Superstacja.

tvp.info medianarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY