TYLKO U NAS. Pracownik Polsatu wśród atakujących Sośnierza. To syn byłego kandydata Kukiz’15 i PSL

TYLKO U NAS
Dodano   19
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mateusz Groc naprzeciw posła Sośnierza.

Mateusz Groc naprzeciw posła Sośnierza. / Fot. Twitter

Media Narodowe poznały tożsamość jednego z atakujących posła Konfederacji Dobromira Sośnierza, podczas wczorajszej awantury pod Sejmem. To pracownik telewizji Polsat Mateusz Groc. Prywatnie syn byłego kandydata Kukiz'15 i PSL w wyborach samorządowych.
  • Po głosowaniu ws. Lex TVN pod Sejmem został zaatakowany poseł Dobromir Sośnierz.
  • Kamery zarejestrowały całe wydarzenie. Nasza redakcja dotarła do informacji kim jest jeden z agresywnych mężczyzn.
  • Agresor to obecnie pracownik telewizji Polsat, a wcześniej Superstacji.
  • Ojciec mężczyzny w poprzednich wyborach bezskutecznie kandydował z list Kukiz’15 i PSL.
  • Zobacz także: Protestujący pod Sejmem zaatakowali Sośnierza. “Jakbym wpadł do klatki z pawianami”

Wczoraj pod Sejmem zebrała się grupa osób, które protestowały przeciwko przyjęciu przez parlamentarzystów tzw. ustawy lex TVN. Do internetu przedostały się nagrania, na których uwieczniono, jak protestujący zaatakowali Dobromira Sośnierza. Protestujący przeciw tzw. ustawie lex TVN szarpali i popychali posła Konfederacji. Musiała interweniować policja.

Mediom Narodowym udało się zidentyfikować tożsamość jednego z napastników. Postawny mężczyzna, widoczny w okolicy 30 sekundy opublikowanego w mediach społecznościowych nagrania z zajścia to pracownik telewizji Polsat.

Mateusz Groc znajdował się w grupie agresywnych osób, które zaatakowały posła Dobromira Sośnierza. W pewnym momencie zaczął wygrażać w jego stronę palcem i podszedł do niego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Syn samorządowca i pracownik Polsatu

Co ciekawe, jest on synem polityka związanego z Kukiz’15 i PSL. Ojciec agresora, Artur Groc w wyborach samorządowych w 2018 r. bez powodzenia kandydował do sejmiku województwa lubuskiego z ramienia Kukiz’15. Następnie, również bez sukcesu, w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 kandydował na europosła z list KWW Kukiz’15. Wreszcie w wyborach parlamentarnych w 2019 roku kandydował do Sejmu z list PSL. Posłem jednak także nie został. W przeszłości pracował w telewizji Superstacja.

Do rzeczniczki telewizji Polsat, Olgi Zomer, skierowaliśmy pytania o to, czy pracownik ich stacji, Mateusz Groc, był na proteście w godzinach pracy czy poza nimi, a także, czy zostaną wyciągnięte wobec niego konsekwencje dyscyplinarne. Odpowiedzi jeszcze nie dostaliśmy.

Stanowisko premiera ws. ataku na posła

Do sprawy napaści na posła Konfederacji odniósł się także Premier RP Mateusz Morawiecki pisząc na Twitterze:

Nastąpił fizyczny atak na posła Sośnierza. Takie zachowania są skandaliczne i skrajnie szkodliwe społecznie. Cała klasa polityczna powinna potępić takie zachowanie.

medianarodwoe.com, Facebook, Wnp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY