„Tylko świnie siedzą…. w restauracjach”. Francuzi nie zgadzają się na segregację sanitarną

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Francja, segregacja sanitarna

Plakat: Tylko świnie siedzą w restauracjach / Fot. Twitter/Sławomir Ozdyk

We Francji obowiązuje już rozszerzony paszport sanitarny. Francuzi bojkotują więc miejsca, do których, aby wejść trzeba okazać przepustkę sanitarną.
  • Od 9 sierpnia we Francji stosowanie przepustki sanitarnej zostało rozszerzone na pociągi, bary, kawiarnie, restauracje i wystawy.
  • Francuzi protestują przeciwko segregacji sanitarnej. Pojawiły się też plakaty propagandowe.
  • Specjalista ds. bezpieczeństwa dr Sławomir Ozdyk udostępnił nagrania ukazujące prawdziwe oblicze francuskiego sanitaryzmu.
  • Zobacz także: Konfederacja wydała oświadczenie: Nie przystąpimy do polityki „segregacji sanitarnej”

We Francji obowiązuje już rozszerzony paszport sanitarny. Francuzi bojkotują więc miejsca, do których wejść można legitymując się „paszportem covidowym”. Pojawiły się nawet plakaty głoszące „Tylko świnie siedzą w restauracjach”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Od poniedziałku we Francji obowiązuje segregacja sanitarna na podstawie tzw. rozszerzonej przepustki sanitarnej. Zaświadczenie o szczepieniu lub negatywnym teście PCR jest teraz warunkiem wstępu nie tylko do placówek kulturalnych i rozrywkowych, ale też do restauracji i licznych innych miejsc. Francuzi zaczęli więc bojkotować wszelkie miejsca, do których, aby wejść trzeba okazać przepustkę sanitarną.

– Francuzi w głównym wydaniu wieczornego #France2 są zadowoleni z nowych przepisów: opasek którymi są znakowani na dworcu kolejowym. Po okazaniu #PassSanitaire otrzymują opaskę dzięki czemu mogą wejść do pociągu. Bez opaski nie mogą podróżować na dłuższych trasach

– donosił na Twitterze Eryk Mistewicz, założyciel Fundacji Instytut Nowych Mediów.

Totalniackie oblicze francuskiego sanitaryzmu

Rzeczywistość medialna odbiega jednak od realiów. Specjalista ds. bezpieczeństwa dr Sławomir Ozdyk udostępnił na swoim koncie kilka nagrań ukazujących totalniackie oblicze francuskiego sanitaryzmu oraz bojkot prowadzony przez wolnych obywateli.

– Siły „prawa i porządku” (poprzez prezentację najnowszego sprzętu i blokady państwowych obiektów np. #ChampsElysees) – „pokojowo” wspomagają entuzjastyczne przyjęcie przez Francuzów wprowadzenia nad Loarą #PassSanitaire!!!

– napisał.

Na nagraniu widać rzesze policjantów na ulicach oraz radiowozy i armatki wodne. A wszystko to w centrum Paryża. Obywatele jednak postanowili nie korzystać ze stolików w kawiarniach i restauracjach. Zaludnili za to publiczne ławeczki.

Pojawiły się też plakaty propagandowe z grafikami podobnymi do tych, używanych w Polsce podczas niemieckiej okupacji w latach drugiej wojny światowej.

– Francuzi bojkotują miejsca okazywania #PassSanitaire: „TYLKO ŚWINIE SIEDZĄ W …. RESTAURACJACH” !!!

– napisał dr Ozdyk.

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY