Konfederacja wydała oświadczenie: Nie przystąpimy do polityki „segregacji sanitarnej”

COVID
Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Konfederacja, konferencja

Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun, Robert Winnicki / Fot. PAP/Rafał Guz

Liderzy Konfederacji zaprezentowali oświadczenie w sprawie segregacji sanitarnej. Nie przystąpią też do „zjednoczonej koalicji covidowej”.
  • Poseł Robert Winnicki wskazał, że podzielenie się odpowiedzialnością za skutki lockdownów jest istotą wezwania wystosowanego przez Jarosława Kaczyńskiego.
  • Pod koniec czerwca politycy Konfederacji zaprezentowali projekt ustawy „Stop Segregacji Sanitarnej”.
  • Poseł Robert Winnicki przypomniał, że Konfederacja po raz kolejny wzywa do niewprowadzania w Polsce segregacji.
  • Zobacz także: Lwów świętował 100. rocznicę urodzin banderowskiego ludobójcy

Liderzy Konfederacji zaprezentowali oświadczenie w sprawie segregacji sanitarnej. Zaznaczyli, że nie przystąpią do porozumienia wszystkich środowisk politycznych, które miałoby zachęcać do szczepień.

Podczas konferencji prasowej udział wzięli Grzegorz Braun, Robert Winnicki oraz Janusz Korwin-Mikke. W wystąpieniach odwoływali się do propozycji części opozycji oraz Jarosława Kaczyńskiego do utworzenia wspólnego porozumienia i zachęcania Polaków do szczepienia przeciwko koronawirusowi.

– My do takiego porozumienia nie przystępujemy

– powiedział Grzegorz Braun.

Politycy Konfederacji zaznaczyli, że nie przystąpią do porozumienia wszystkich środowisk politycznych, które miałoby zachęcać do programu szczepień. Nie poprą „polityki segregacji sanitarnej”. Nie przystąpią też do „zjednoczonej koalicji covidowej”, która łamie prawo i nadużywa go pod pretekstem walki o zdrowie.

– Chcemy z jednej strony uprzedzić dalsze próby propagandowego dzielenia się odpowiedzialnością przez aktualny układ władzy, bo tym jest w istocie złożona przez Jarosława Kaczyńskiego propozycja nie do odrzucenia. Propozycja, abyśmy wszyscy podpisali się pod bezprawną, niemądrą i nieludzką polityką rządu Mateusza Morawieckiego. Z drugiej strony chcemy tę sprawę od razu postawić jasno tak, żeby nie ułatwiać rządzącym nominowania Konfederacji na centralny czarny charakter tej historii

– podkreślał Grzegorz Braun.

Konfederacja wzywa do niewprowadzania w Polsce segregacji sanitarnej

Poseł Robert Winnicki przypomniał, że Konfederacja po raz kolejny wzywa do niewprowadzania w Polsce segregacji.

– Istotą wezwania Jarosława Kaczyńskiego do porozumienia wszystkich sił politycznych, na rzecz polityki segregacji sanitarnej jest właśnie podzielenie się odpowiedzialnością za ponad 100 tys. nadmiarowych zgonów powstałych w skutek paraliżu systemu ochrony zdrowia w ubiegłym roku. Podzielenia się odpowiedzialnością za dramatyczny los tysięcy polskich przedsiębiorstw związanych z polityką lockdownową. Podzielenie się odpowiedzialnością za wzrost długu publicznego o 400 mld złotych w ciągu ostatnich lat

– powiedział polityk Konfederacji.

Politycy Konfederacji zaprezentowali pod koniec czerwca projekt ustawy „Stop Segregacji Sanitarnej”. Regulacja zakłada m.in. zakaz dyskryminacji w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym ze względu na zaszczepienie lub niezaszczepienie się przeciwko COVID-19. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Poseł Robert Winnicki wskazał, że podzielenie się odpowiedzialnością za skutki lockdownów jest istotą wezwania wystosowanego przez Jarosława Kaczyńskiego.

pch24.pl, dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY