Akcja szczepień w Polsce. W pełni zaszczepionych niemal 18 mln osób

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. PAP/EPA/CHEMA MOYA. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

W pełni zaszczepiono – preparatem Johnson & Johnson lub dwiema dawkami innych dopuszczonych w UE szczepionek – 17 953 396 osób. 
  • W Polsce dotychczas wykonano dokładnie 35 114 129 szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepiono – preparatem Johnson & Johnson lub dwiema dawkami innych dopuszczonych w UE szczepionek – 17 953 396 osób.
  • Wiceszef MEiN Tomasz Rzymkowski zapowiedział w TVP1, że nie ma innego scenariusza, jak tylko ten, który zakłada ich naukę w trybie stacjonarnym.
  • Preparatami firm Moderna, AstraZeneca i Jannsen szczepione są osoby powyżej 18 lat. Od 7 czerwca preparatem firmy Pfizer/BioNTech, obok osób pełnoletnich i w wieku 16-18 lat, mogą być szczepione także dzieci w wieku 12-15 lat.
  • Zobacz także: „Tylko świnie siedzą…. w restauracjach”. Francuzi nie zgadzają się na segregację sanitarną

Resort edukacji i nauki zapowiada powrót uczniów do nauczania stacjonarnego od września. Wiceszef MEiN Tomasz Rzymkowski zapowiedział w TVP1, że nie ma innego scenariusza dotyczącego powrotu do nauki uczniów i studentów, jak tylko ten, który zakłada ich naukę w trybie stacjonarnym. Zapewnił też, że polskie szkoły są do tego bardzo dobrze przygotowane. Wiceminister nawiązał do informacji, że akcja szczepień w Polsce skłoniła 18 mln osób do przyjęcia preparatu przeciw COVID-19.

Podobne stanowisko zaprezentował na posiedzeniu sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży wiceszef MEiN Dariusz Piontkowski, który przedstawił stan przygotowania szkół do organizacji nowego roku szkolnego 2021/22.

“Jesteśmy zdeterminowani, żeby uczniowie wrócili od września do nauki w szkołach” – oświadczył Piontkowski.

W jego opinii pozwala na to poziom zaszczepienia nauczycieli.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Akcja szczepień w Polsce. Powrót uczniów do szkół

Wiceminister edukacji i nauki przekazał, że w pełni zaszczepionych jest 474 312 pracowników oświaty i 67 410 nauczycieli akademickich.

“Szacujemy, że ok. 70 proc. pracowników akademickich i nauczycieli skorzystało ze szczepień” – powiedział Piontkowski.

Poinformował, że 25 proc. uczniów w wieku 12-18 lat przyjęło pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19.

Polscy pacjenci otrzymują szczepionkę przeciw COVID-19 jednej z czterech firm. Tylko szczepionka Jannsen (Johnson & Johnson) jest jednodawkowa. Pozostałe wymagają powtórzenia dawki.

Preparatami firm Moderna, AstraZeneca i Jannsen szczepi się osoby powyżej 18 lat. Od 7 czerwca preparatem firmy Pfizer/BioNTech mogą być szczepione także dzieci w wieku 12-15 lat. W Polsce dotychczas wykonano dokładnie 35 114 129 szczepień przeciw COVID-19.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY