Szczepionki dostępne w supermarketach? Rusza kolejna kampania reklamowa

SZCZEPIENIA
Dodano   1
  Loading
Supermarket

Supermarket / fot. piqsels

Kilka z największych sieci handlowych w Niemczech planuje połączyć siły w ramach kampanii promującej szczepienia przeciw COVID-19. Handlowcy obawiają się powrotu obostrzeń i ponownego zamknięcia gospodarki.
  • Kilkanaście sieci handlowych w Niemczech połączyło siły i planuje kampanię reklamową, propagującą szczepienia przeciw COVID-19.
  • Kampania będzie skierowana przede wszystkim do miejscowości o niskim poziomie wyszczepienia.
  • Handlowcy mają nadzieję, że uda im się przekonać sceptyków i niezdecydowanych. Przedsiębiorstwa obawiają się ponownego zamknięcia gospodarki spowodowanego wzrostem zachorowań na COVID-19.
  • Zobacz także: Nadchodzi nowa siła polityczna. Jest wniosek o utworzenie partii. Zagrozi Konfederacji?

Niebawem w Niemczech preparaty przeciw koronawirusowi mogą być dostępne również w popularnych sieciach supermarketów. Szczepionki dostępne w supermarketach mają zachęcić do poddawania się tej procedurze medycznej.

Do tej pory 51,75 mln Niemców zostało zaszczepionych conajmniej jedną dawką szczepionki.

„To zdecydowanie za mało, aby uniknąć czwartej fali. Dzięki ogólnokrajowej kampanii kilkanaście dużych sieci handlowych będzie zachęcać do szczepień” – informuje „Die Welt”.

W witrynach sklepów mają pojawić się plakaty reklamujące akcję, a także broszury w różnych językach oraz kampanie w mediach społecznościowych. Twarzą tej akcji będzie piłkarz Emre Can.

Kampania będzie skierowana przede wszystkim do miejscowości o niskim poziomie wyszczepienia.

„Powinna rozpocząć się wszędzie tak szybko, jak to tylko możliwe. Pracujemy intensywnie nad jej wdrożeniem” – zapewniają inicjatorzy akcji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Szczepionki dostępne w supermarketach i sklepach odzieżowych

Akcję sfinansują zaangażowane w nią sieci spożywcze (m.in. Aldi, Lidl, Kaufland, Edeka), a także sklepy odzieżowe i obuwnicze (m.in. Deichmann, Kik, S.Oliver), sieć domów towarowych Galeria Karstadt Kaufhof, dostawca elektroniki Mediamarkt Saturn, księgarnie, a także zarządcy centrów handlowych ECE i Unibail Rodamco.

“Podmioty te „łączy obawa przed ewentualnym nowym okresem zamknięcia, wymuszonym przez czwartą falę pandemii” – podkreśla „Die Welt”.

Gazeta dodaje że pogorszyłoby on sytuację wielu firm, które dopiero co zaczęły obserwować u siebie nieznaczne ożywienie działalności.

“Po dwóch beztroskich miesiącach letnich perspektywa czwartej fali pogarsza nastroje firm – przyznają przedstawiciele stowarzyszenia handlowców z Brandenburgii, cytowani przez gazetę. – To, czy można otwierać sklepy czy restauracje, nie może być uzależnione wyłącznie od liczby zakażeń. Rząd krajowy musi również brać pod uwagę obłożenie łóżek szpitalnych i wysiłki podejmowane przez konkretne firmy dla ochrony jej klientów, gości i, co również istotne, pracowników” – podkreślił szef brandenburskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Carsten Christ.

Zdaniem HDE “oferty szczepień planowane przez handlowców powinny być realizowane przez przeszkolony personel w ścisłej współpracy z lokalnymi władzami zdrowotnymi” – dodaje “Die Welt”.

W niektórych centrach handlowych akcje szczepień przeprowadzano już wcześniej. Możliwość zaszczepienia się mieli też kibice przed i po meczu Dynama Drezno z FC Ingolstadt.

Handlowcy mają nadzieję, że uda im się przekonać sceptyków i niezdecydowanych.

“Firmy detaliczne zaangażowane w tę kampanię mają codziennie kontakt z ponad 40 milionami klientów. Celem akcji jest edukowanie i motywowanie, ponieważ tylko dzięki skutecznej kampanii szczepień możemy na stałe wrócić do normalności” – podkreślił szef HDE Stefan Genth.

Inicjatywę poparło ministerstwo zdrowia. Minister zdrowia Jens Spahn, ocenił, że “w przypadku wariantu Delta oraz okresu jesienno-zimowego liczy się każda szczepionka.”

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
angel
Gość
angel
12 sierpnia 2021 08:57

Czyli co ? “szczepić się albo rząd nas znowu pozamyka” ? Jeszcze trochę takiego traktowania a rząd sam się pozamyka.

POLECAMY