Bąkiewicz apeluje do narodowców ws. lex TVN. Konfederacja wstrzymuje się od głosu

Dodano   10
  LoadingDodaj do ulubionych!

Robert Bąkiewicz podczas konferencji prasowej / fot. Nicole Wójcik

Robert Bąkiewicz apelował do narodowców o poparcie ustawy medialnej. Konfederacja zdecydowała, że wstrzyma się od głosu.
  • Rzecznik Konfederacji Tomasz Grabarczyk poinformował, że posłowie z tego środowiska ws. nowelizacji ustawy medialnej wstrzymają się od głosu.
  • Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości: Apeluję do Kolegi Roberta Winnickiego i innych posłów Ruchu Narodowego o poparcie projektu Lex TVN. 
  • Robert Winnicki nie podzielił tego zdania. Stwierdził, że Konfederacja wstrzyma się od głosu. 
  • Zobacz także: Budka ostro o koalicji rządowej: “Stoicie tam, gdzie stało ZOMO”

Robert Bakiewicz, Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości apelował do Ruchu Narodowego o zmianę decyzji ws. ustawy medialnej. – Przecież wiecie Koledzy, że unarodowienie mediów leży w żywotnym interesie Polski – napisał na Twitterze.

Posłowie Konfederacji zdecydowali, że ws. nowelizacji ustawy medialnej wstrzymają się od głosu.

– Konfederacja będzie głosować jednolicie i podwójnie. Zarówno teraz, jak i po najbardziej prawdopodobnym wecie Senatu będziemy wstrzymywać się od głosu. Arytmetyka sejmowa jest bezlitosna zarówno teraz, jak i po powrocie z izby wyższej. To nie jest nasza wojna

– napisał na Twitterze Rzecznik Konfederacji Tomasz Grabarczyk.

Bąkiewicz apelował o zmianę decyzji

Robert Bakiewicz, Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zaapelował o zmianę decyzji.

– Apeluję do Kolegi Roberta Winnickiego i innych posłów Ruchu Narodowego o poparcie projektu „Lex TVN”. Przecież wiecie Koledzy, że unarodowienie mediów leży w żywotnym interesie Polski

– napisał na Twitterze Robert Bakiewicz.

– Apeluję by nie mylić unarodowienia z upisowieniem. Swoje stanowisko wyraziliśmy jasno: Konfederacja wstrzyma się ws. ustawy medialnej. Tym bardziej, że odrzucone zostały nasze poprawki ws. unormowania sytuacji w TVP, która dziś tylko ośmiesza wartości konserwatywne i narodowe 

– napisał Winnicki.

Projekt Prawa i Sprawiedliwości nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji likwiduje lukę w prawie dotyczącą przyznawania koncesji podmiotom zależnym od spółek spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Opozycja widzi w nim zamach na stację TVN.

dorzeczy.pl, tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY