Budka ostro o koalicji rządowej: “Stoicie tam, gdzie stało ZOMO”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Borys Budka w Sejmie

Borys Budka w Sejmie / fot. You Tube/ Janusz Jaskółka

Szef klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka w ostrych słowach odniósł się do działań partii rządzącej. Polityk PO wyraził swoje zdanie w czasie obrad nad tzw. "lex TVN". Były lider PO porównał polityków PiS do Putina, Łukaszenki i Erdogana.
  • W Sejmie trwają prace legislacyjne nad projektem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Ma ona zmienić zasady przyznawania koncesji dla mediów z udziałem kapitału zagranicznego.
  • Borys Budka, który zabrał głos w imieniu swego klubu, nawiązał m.in. do słynnych słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego sprzed lat.
  • Szef koła parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej uważa, iż Prawo i Sprawiedliwość obawia się mediów, które pokazują ich “skok na kasę”.
  • Zobacz także: Jarosław Gowin opuszcza rząd. “Koniec Zjednoczonej Prawicy”

Borys Budka wypowiedział się ostro o koalicji rządowej. Sejm kontynuuje w środę prace nad projektem PiS nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, który zmienia zasady przyznawania koncesji dla mediów z udziałem kapitału zagranicznego. Zdaniem wielu dziennikarzy, ekspertów i polityków opozycji nowela jest wymierzona w Grupę TVN, ponieważ miałaby skłonić amerykańskiego udziałowca koncernu, firmę Discovery do sprzedaży akcji i wycofania się z polskiego rynku medialnego.

Budka wypowiada się ostro o koalicji rządowej ws. “lex TVN”

Budka, który zabrał głos w imieniu swego klubu, nawiązał m.in. do słynnych słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego sprzed lat. – Wy kiedyś mówiliście gdzie stoicie. Dzisiaj sprawdziły się te wasze słowa: wy dzisiaj stoicie tam, gdzie kiedyś stało ZOMO. Tak, bo wy tak rozumiecie demokrację. Wy dzisiaj niczym nie różnicie się od Putina, Łukaszenki, Erdogana. To są wasze wzorce – oświadczył szef klubu KO.

“I wy mówcie o wolności mediów? Wy po prostu się tego boicie” – dodał szef klubu KO.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Ocenił, iż Prawo i Sprawiedliwość obawia się mediów, które pokazują “skok na kasę”.

“Boicie się, że media pokażą w jaki sposób korumpujecie kolejnych posłów, jak oferujecie kolejne stanowiska rządowe” – powiedział Budka.

Zarzucił też Prawu i Sprawiedliwości, że forsując zmiany w tzw. ustawie medialnej, ryzykuje konflikt z USA, narażając bezpieczeństwo Polski.

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY