Incydent w Peru. Arcybiskup Limy nie chciał udzielić Komunii Świętej do ust

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Arcybiskup nie chciał udzielić Komunii do ust

Arcybiskup Limy nie chciał udzielić Komunii do ust / Fot. Twitter

Arcybiskup Limy Carlos Castillo nie chciał udzielić Komunii Świętej osobom, które chciały przyjąć ją do ust.

Arcybiskup Limy Carlos Castillo nie chciał udzielić Komunii Świętej osobom, które chciały przyjąć ją do ust. Duchowny nie uznaje tradycyjnej formy.

Na Twitterze pojawiło się nagranie, na którym wyraźnie widać, że arcybiskup Limy odmówił podania Komunii Świętej części wiernych. Duchowny nie chciał udzielić komunii w innej formie niż na stojąco i do ręki.

Na nagraniu widać, jak acybiskup nie podaje Komunii Świętej osobom, które chciały przyjąć ją na kolanach i do ust.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Nagranie skomentował m.in. ksiądz Maciej Słyż, które przez lata pracował w Peru. Zdaniem polskiego księdza, za sprzeciw wobec podobnych praktyk, został usunięty z diecezji.

– To arcybiskup Limy. Innej formy jak na rękę się w wielu diecezjach nie dopuszcza. Ja ze swojej w Huancayo zostałem usunięty przez Kardynała Barreto za sprzeciwienie się takiej praktyce i za udzielanie Komunii do ust

– powiedział ks. Słyż.

Udzielanie Komunii Świętej na rękę nie jest bezpieczniejszą formą

65 polskich lekarzy katolickich w liście otwartym zwraca uwagę, że w ostatnim czasie ze strony wielu kapłanów płynie zachęta do przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Ma to być forma bardziej higieniczna i rzekomo chroniąca przed zakażeniem koronawirusem.

– Nie wiemy na jakiej podstawie, a zwłaszcza o jakie badania naukowe zbudowano taką tezę i jakie przesłanki medyczne ją potwierdzają. Uważamy, że z punktu widzenia medycznego nie można traktować udzielania Komunii Świętej na rękę jako formy bardziej bezpiecznej niż przyjmowanie Komunii Świętej do ust

– napisali w liście.

wpolityce.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY