- Arcybiskup Limy nie podał Komunii Świętej osobom, które chciały przyjąć ją na kolanach i do ust.
- Udzielanie Komunii Świętej na rękę ma być formą bardziej higieniczną i rzekomo chroniąca przed zakażeniem koronawirusem.
- Polscy lekarze w liście otwartym informują, że udzielanie Komunii Świętej do ręki i na stojąco nie jest bezpieczniejsze.
- Zobacz także: Restauracje tylko dla zaszczepionych? Polska gastronomia nie zgadza się na segregację sanitarną
Arcybiskup Limy Carlos Castillo nie chciał udzielić Komunii Świętej osobom, które chciały przyjąć ją do ust. Duchowny nie uznaje tradycyjnej formy.
Na Twitterze pojawiło się nagranie, na którym wyraźnie widać, że arcybiskup Limy odmówił podania Komunii Świętej części wiernych. Duchowny nie chciał udzielić komunii w innej formie niż na stojąco i do ręki.
Dios mío, que dolor más grande.
— Manuel De La Flor (@ManuelDeLaFlor2) August 9, 2021
Hoy día, en la Misa celebrada en la Catedral de Lima, el Arzobispo Carlos Castillo le negó la Comunión a dos fieles quienes de forma respetuosa y reverencial quisieron recibir la Sagrada Eucaristía en la boca y de rodillas. pic.twitter.com/UYuQShGUn9
Na nagraniu widać, jak acybiskup nie podaje Komunii Świętej osobom, które chciały przyjąć ją na kolanach i do ust.
Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com
Nagranie skomentował m.in. ksiądz Maciej Słyż, które przez lata pracował w Peru. Zdaniem polskiego księdza, za sprzeciw wobec podobnych praktyk, został usunięty z diecezji.
– To arcybiskup Limy. Innej formy jak na rękę się w wielu diecezjach nie dopuszcza. Ja ze swojej w Huancayo zostałem usunięty przez Kardynała Barreto za sprzeciwienie się takiej praktyce i za udzielanie Komunii do ust
– powiedział ks. Słyż.
Udzielanie Komunii Świętej na rękę nie jest bezpieczniejszą formą
65 polskich lekarzy katolickich w liście otwartym zwraca uwagę, że w ostatnim czasie ze strony wielu kapłanów płynie zachęta do przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Ma to być forma bardziej higieniczna i rzekomo chroniąca przed zakażeniem koronawirusem.
– Nie wiemy na jakiej podstawie, a zwłaszcza o jakie badania naukowe zbudowano taką tezę i jakie przesłanki medyczne ją potwierdzają. Uważamy, że z punktu widzenia medycznego nie można traktować udzielania Komunii Świętej na rękę jako formy bardziej bezpiecznej niż przyjmowanie Komunii Świętej do ust
– napisali w liście.
wpolityce.pl