Restauracje tylko dla zaszczepionych? Polska gastronomia nie zgadza się na segregację sanitarną

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. pixabay.com

Branża gastronomiczna nie zgadza się, aby restauracje były tylko dla zaszczepionych. Nie chce słyszeć o pomysłach, na które zdecydowały się m.in. władze Francji i Włoch.
  • Od poniedziałku we Francji obowiązuje paszport sanitarny w miejscach publicznych, m.in. w kawiarniach i restauracjach.
  • Polska branża gastronomiczna nie zgadza się na segregację sanitarną, która jeszcze bardziej pogorszyłaby ich sytuację finansową.
  • Od momentu ogłoszenia pandemii koronawirusa bezpowrotnie zamknęło się już ok. 15-20 tys. lokali gastronomicznych.
  • Zobacz także: Poseł PSL o lockdownie: Czwarta fala obejmie głównie elektorat PiS

Branża gastronomiczna nie chce słyszeć o certyfikatach i wpuszczaniu do restauracji tylko osób zaszczepionych. Wskazują, że segregacja sanitarna doprowadzi do kolejnych bankructw. – Zmuszanie ludzi do szczepienia w taki sposób, że nastawia się gastronomów przeciwko ludziom jest nie do przyjęcia – powiedział Sławomir Grzyb, sekretarz generalny zarządu Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej.

– Branża odbiera to jednoznacznie i dość ostro – jako segregację

– komentuje w Business Insider Polska Sławomir Grzyb.

Wskazują, że branża gastronomiczna to jedna z najbardziej poszkodowanych w wyniku wprowadzonego przez polityków lockdownu. Nie ma wątpliwości, że jeśli restauracje będą tylko dla zaszczepionych, to jeszcze bardziej branżę dobije.

Część z tych, którym zabroni się oficjalnie korzystać z restauracji czy barów przeniosą się oczywiście do podziemia, tak jak to miało miejsce podczas poprzednich lockdownów. A część po prostu nie pójdzie nigdzie. Tracić będą jednak restauratorzy.

– Zmuszanie ludzi do szczepienia w taki sposób, że nastawia się gastronomów przeciwko ludziom jest nie do przyjęcia. Taki szantaż kwalifikowałby się do uznania za przestępstwo. Rząd nie może nas znowu zamykać bez wprowadzania stanu nadzwyczajnego. W sierpniu składamy właśnie w tej sprawie pozew przeciwko Skarbowi Państwa za poprzednie lockdowny 

– powiedział Grzyb.

Przedstawiciel Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej przypomina jednocześnie, że od momentu ogłoszenia pandemii koronawirusa i w wyniku działań polityków bezpowrotnie zamknęło się już ok. 15-20 tys. lokali gastronomicznych. Segregacja sanitarna doprowadzi do kolejnych bankructw.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Niezaszczepieni mogą spodziewać się obostrzeń

Problem w tym, że w weekend w wywiadzie dla PAP Jarosław Kaczyński zaznaczył, że osoby niezaszczepione mogą spodziewać się obostrzeń.

– Państwo musi robić wszystko co możliwe, aby chronić swoich obywateli przed zarazą. Nie można ulegać tym, którzy mają kłopot z analizą sytuacji i zbyt niski poziom empatii

– powiedział prezes PiS.

nczas.com, businessinsider.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY