Tusk usunie krzyże ze szkół? Minister Czarnek interweniuje

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Tusk

Donald Tusk / fot. flickr.com

Szef Platformy Obywatelskiej wyraził opinie, że w polskich szkołach czy urzędach nie powinny wisieć krzyże. Na słowa Donalda Tuska błyskawicznie zareagował minister edukacji Przemysław Czarnek.
  • Donald Tusk odpowiedział na pytanie, czy jego zdaniem w szkołach powinny wisieć krzyże. Polityk wyraził swoje zdanie w ramach czwartkowego czatu z sympatykami.
  • Zdaniem lidera PO, miejsca publiczne, takie jak Sejm czy szkoła, „powinny być wolne od symboliki religijnej”.
  • Na słowa Tuska zareagował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Powiedział, że “w Polsce mamy wolność religijną i to rodzice wraz z dyrekcją decydują czy w szkole są i jakie są symbole religijne”.
  • Zobacz także: Francja: Rada Stanu uznała, że segregacja sanitarna jest zgodna z konstytucją

Tusk usunie krzyże ze szkół?

Lider PO Donald Tusk został zapytany podczas czwartkowego czatu, czy jego zdaniem w szkołach powinny wisieć krzyże. Z odpowiedzi polityka można wywnioskować, czy Tusk usunie krzyże ze szkół, gdy potencjalnie dojdzie ponownie do władzy.

“Uważam, że nie” – odpowiedział.

“Bardzo chciałbym, żeby tym miejscem, w którym ci, którzy wierzą, mogli się spotkać w pokoju i wzajemnym zaufaniu, pomodlić się, były kościoły, a nie urzędy publiczne czy szkoły. Szkoła powinna uczyć nas wzajemnego respektu i szacunku, niezależnie od tego, czy ktoś jest wierzący, czy nie” – zaznaczył Tusk.

Jego zdaniem miejsca publiczne, takie jak Sejm czy szkoła, „powinny być wolne od symboliki religijnej”.

Na słowa Tuska zareagował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

„Na szczęście w Polsce mamy wolność religijną i to rodzice wraz z dyrekcją decydują czy w szkole są i jakie są symbole religijne, zresztą zgodnie z orzecznictwem ETPC i polskich sądów. Wolność, a nie dyktaturę lewactwa i ateizmu jak na Zachodzie” – napisał na Twitterze polityk.

W rozmowie z portalem tvp.info minister dodaje, że zarówno Europejski Trybunał Praw Człowieka, choćby w głośnej sprawie Finki Laudsi we Włoszech, jak i polskie sądy, w tym WSA w Warszawie, „wypowiadały się jednoznacznie, że obecność symboli religijnych w przestrzeni publicznej, w tym w szkołach, jest elementem wolności religijnej”.

“Panu Tuskowi brakuje elementarnej tolerancji dla wierzących – dość charakterystyczna postawa dla ludzi dyktatury lewackiej” – wskazuje Czarnek.

Wygląda na to, że nawet będąc przy władzy, Tusk nie usunie elementów religijnych, takich jak krzyże, ze szkół.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY