Środowiska LGBT znów prowokują. Złożyli kontrowersyjny wieniec na obchodach Rzezi Woli

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Tęczowy wieniec

Tęczowy wieniec, Rzeź Woli / Fot. Twitter

Aktywiści LGBT złożyli wieniec w barwach LGBT pod Pomnikiem Ofiar Rzezi Woli. To kolejna prowokacja ze strony tych środowisk.

W czwartek 5 sierpnia Warszawiacy oddali hołd zamordowanym podczas Rzezi Woli między 5 i 7 sierpnia 1944. Nie obyło się jednak bez prowokacji środowisk LGBT. Dwie osoby złożyły wieniec w barwach LGBT pod Pomnikiem Ofiar Rzezi Woli.

Uroczystość odbyła się przy pomniku poświęconym zamordowanym mieszkańcom Woli, znajdującym się na rozwidleniu al. Solidarności i ul. Leszno. Brali w niej udział przedstawiciele władz, weterani II wojny światowej, w tym powstańcy warszawscy, a także mieszkańcy stolicy. Przy pomniku zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.

Tęczowy wieniec na obchodach Rzezi Woli

Nie zabrakło również osób ze środowisk LGBT, których happening po raz kolejny zakłócił zadumę i donośność. Dwóch przedstawicieli ruchu LGBT złożyło kontrowersyjny wieniec przy pomniku ofiar Woli. Jeden z nich to Linus Lewandowski, lider lewicowej organizacji „Homokomando”.

Podczas składania kwiatów, tłum gwizdał i buczał z dezaprobatą. Niektórzy wykrzykiwali „hańba”.

https://twitter.com/Rybitzky/status/1423403494195830786?fbclid=IwAR1zPno9xmsqyQPVGpQZXzBAywGvM_aj7P6SwhmJVAWNy5hc9z-T2Wc9fHc

Wieniec w barwach LGBT złożono również w przeddzień 77. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Złożyło go wówczas dwóch mężczyzn z organizacji „Homokomando” mających na twarzach kolorowe maski. Tęczowy wieniec został zniszczony przez nieznanych sprawców.

niezalezna.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY