Sondaż. Szczepienia powinny być w Polsce obowiązkowe?

sondaż
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szczepienie przeciwko COVID-19 działają u pacjentów z rakiem

Szczepienie. / Fot. Rhoda Baer Wikimedia Commons

Większość badanych jest zdania, że szczepienia przeciw COVID-19 nie powinny być obowiązkowe. Sondaż przeprowadziła pracownia Pollster, a dane opublikował "Super Express".

Uczestnikom badania zadano pytanie, czy szczepienia przeciwko COVID-19 powinny być w Polsce obowiązkowe.

Jak podaje gazeta, 58 proc. biorących udział w ankiecie jest przeciwnych takiemu nakazowi. Z kolei w ocenie 36 proc. respondentów szczepionka powinna być obowiązkowa. 6 proc. nie ma zdania na ten temat.

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 30 lipca – 2 sierpnia na próbie 1049 dorosłych Polaków.

Od grudnia ub.r., gdy w Polsce rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19, wykonano ponad 34,7 mln zastrzyków. W pełni zaszczepionych jest ponad 17,6 mln osób.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził w czwartek, że „faktycznie mamy już czwartą falę”.

“Najniższe poziomy odnotowywaliśmy 3-4 tygodnie temu, kiedy średnia siedmiodniowa była poniżej 100, w tej chwili ona jest na stałe powyżej 100, a w zasadzie zbliża się do 200” – powiedział w RMF FM.

“Jesteśmy w zupełnie innej rzeczywistości niż byliśmy podczas trzeciej fali. Mamy narzędzie obrony w postaci szczepień. Kto nie podejmuje tego narzędzia, dokonuje wyboru, który jest zagrożeniem dla niego i jego otoczenia” – zaznaczył szef MZ.

Minister zdrowia zapowiedział, że jeśli dzienna liczba nowych przypadków zachorowań na COVID-19 przekroczy w kraju tysiąc, wprowadzone zostaną obostrzenia. Na początek obejmą one regiony z najniższą liczbą szczepień. Czwartkowe dane MZ mówiły o 176 nowych zakażeniach koronawirusem. Minister Niedzielski rozważa także wprowadzenie ustawy narzucającej obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup zawodowych w Polsce.

Od 4 marca 2020, gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 883 624 przypadki. Zmarło 75 275 osób ze współistnieniem COVID-19.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY