Kontrola NIK w CBA. Chodzi o remont nieruchomości służb

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Centralne Biuro Antykorupcyjne

CBA / Fot. Cba.gov.pl

Najwyższa Izba Kontroli zajęła się kontrolowaniem Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Według RMF FM, prowadzona jest tajna kontrola, która ma wyjaśnić wątpliwości związane z wydawaniem przez Biuro pieniędzy na remonty swoich nieruchomości.

Z informacji, do których dotarł Krzysztof Zasada wynika, że NIK sprawdza, czy Centralne Biuro Antykorupcyjne przepłacało za remonty swych siedzib. Jak dowiedział się nasz dziennikarz, kontrolę wszczęto w połowie tego roku, po informacji od sygnalisty – informacja miała dotyczyć  budynku CBA we Wrocławiu. Kontrola NIK w CBA jest kolejną głośną akcją służb, zaraz po interwencji ws. Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Zbigniewa Ziobro.

Z dokumentów wynika, że przeprowadzony w tej nieruchomości remont pochłonął ponad 7 milionów złotych. Okazuje się jednak, że ta kwota może być nawet kilkukrotnie zawyżona, bo wstępne oceny wskazują, że wykonane prace są o wiele mniej warte.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Kontrolerzy mają wątpliwości dotyczące wyceny remontów w budynkach zarządzanych przez CBA także w innych miastach. Co najmniej dwie kolejne inwestycje są sprawdzane. NIK nie chce udzielać żadnych informacji na ten temat, zasłaniając się tajnością postępowania. Kontrola NIK w CBA trwa.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY