Wypadek w Katowicach. Utworzono zbiórkę na pomoc prawną dla kierowcy autobusu

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
wypadek w Katowicach

wypadek w Katowicach, śledztwo / fot. PAP/Hanna Bardo

Kierowca miejskiego autobusu potrącił 19-latkę, która zginęła na miejscu. Internauci na zbiórkę pieniężną na pomoc prawną dla mężczyzny wpłacili już prawie sześć tysięcy złotych.
  • Kierowca autobusu wjechał w grupę młodych ludzi, z których część uczestniczyła w bójce na pasie ruchu.
  • Mężczyźnie grozi nawet dożywocie. Zaprzeczył w prokuraturze, by świadomie kogokolwiek przejechał.
  • W sieci utworzono zbiórkę na pomoc prawną dla kierowcy autobusu. Do tej pory wpłacono prawie sześć tysięcy złotych.
  • Zobacz także: Facebook ocenzurował kolejną polską stronę. Czy to powrót cenzury prewencyjnej?

Nie milkną echa po tragicznym wypadku w Katowicach, w którym zginęła 19-latka potrącona przez miejski autobus. Kierowca autobusu 31-letni Łukasz T. usłyszał zarzut zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa dwóch innych osób. Teraz na stronie zrzutka.pl utworzono zbiórkę pieniężną na pomoc prawną dla kierowcy.

Do tragedii doszło w sobotę, tuż przed godz. 6.00 rano, na ul. Mickiewicza w samym centrum stolicy Górnego Śląska. Kierowca miejskiego autobusu potrącił 19-latkę, która zginęła na miejscu. Osierociła dwójkę dzieci.

Na jednym z nagrań krążących w sieci widać, jak kierowca autobusu najeżdża na grupę młodych ludzi, z których część uczestniczyła w bójce na pasie ruchu. 19-latka znika pod kołami pojazdu, który ciągnie ją przez kilkadziesiąt metrów, zaś jeden z mężczyzn jest popychany przez jadący autobus.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

31-latek usłyszał zarzut zabójstwa nastolatki, a także zarzuty usiłowania zabójstwa dwóch innych osób. Grozi mu za to nawet dożywocie. Kierowca autobusu zaprzeczył w prokuraturze, by świadomie kogokolwiek przejechał. Zeznał śledczym, że bał się o swoje życie i zdrowie. Ruszył autobusem, myśląc, że grupa ludzi chce siłą wtargnąć do pojazdu.

Utworzono zbiórkę pieniężną na pomoc prawną dla kierowcy

Teraz na stronie zrzutka.pl utworzono zbiórkę pieniężną na pomoc prawną dla kierowcy.

– Czas powiedzieć stop bezprawiu prokuratury, mediów oraz policji. Zrobiono z Łukasza kozła ofiarnego i zostały mu przedstawione zarzuty za ZABÓJSTWO ORAZ PRÓBĘ ZABÓJSTWA TRZECH OSÓB podczas wykonywania swojej pracy. Nie pozwólmy mu zostać samemu i pomóżmy chociaż w małej części w znalezieniu jak najlepszego adwokata. STOP BEZPRAWIU I MEDIALNEJ NAGONCE!!! Zgromadzone środki zostaną wykorzystane na adwokata, a ewentualna nadwyżka zostanie przekazana rodzinie Łukasza

– można przeczytać w opisie zbiórki.

Do tej pory internauci wpłacili na ten cel prawie sześć tysięcy złotych.

fakt.pl, wiadomosci.radiozet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY