Facebook ocenzurował kolejną polską stronę. Czy to powrót cenzury prewencyjnej?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Facebook

Facebook / Fot. unsplash/Solen Feyissa

Cenzura prewencyjna trwa, a totalitarne rządy światowych korporacji mają się dobrze. Tym razem Facebook ocenzurował fanpage NZG (Nagroda Złotego Goebbelsa). To nie pierwszy raz, gdy społecznościowy gigant rości sobie prawo do cenzurowania użytkowników, nie podając konkretnych powodów.

Cenzura prewencyjna trwa w najlepsze

Facebook ocenzurował kolejną stronę, bez podania konkretnych przyczyn. Co ciekawe, cenzuruje tylko te strony, które nie są zgodne z jego linią narracji i przekonaniami. Ponadto nie odpowiada również na pytania odnośnie powodów,, które stawiali administratorzy innych, cenzurowanych wcześniej stron.

Można by rzec, że Facebook – jako prywatna korporacja – ma prawo decydować, kto może z niego korzystać, a komu nałożyć cenzurę. Należy jednak pamiętać, że działając na terytorium RP, jest zobligowany do przestrzegania polskiego prawa, które to zakazuje stosowania tzw. cenzury prewencyjnej.

Pilna potrzeba nowej ustawy

Całą sprawę skomentował wiceminister sprawiedliwości, Sebastian Kaleta, propagując potrzebę wprowadzenia ustawy o wolności słowa.

To profil prowadzony w sposób błyskotliwy, z dystansem, stanowi wzór polemiki bez wulgaryzmów i hejtu. Facebook usunął. To kolejny dowód na to, że Polska pilnie potrzebuje ustawy o wolności słowa. Korporacje nie mogą cenzurować i zarabiać w PL jednocześnie

– powiedział.

Na celowniku wielkich medialnych korporacji są także wszyscy ci, którzy mają odmienne zdanie w kwestiach światopoglądowych. W tym miejscu warto postawić pytanie, gdzie jest ta wolność i równość, o której tyle mówi Facebook i którą tak promuje? Czy wielki gigant społecznościowy nie obrał taktyki, że powyższe wartości tyczą się jedynie wybrańców z lewicowej frakcji internetu? Tę kontrowersyjną sytuację może ustabilizować faktyczne wprowadzenie ustawy o wolności słowa, która uniemożliwiłaby korporacjom, funkcjonującym i zarabiającym na terenie RP, łamanie polskiego prawa.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY