Czarnek o powrocie do szkół: “Chcemy, by 1 września do szkół wrócili wszyscy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Minister Czarnek

Minister Czarnek / Fot. You Tube / Ministerstwo Edukacji i Nauki

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w wywiadzie dla „Kuriera Lubelskiego” powiedział, że chce, aby 1 września wszyscy wrócili do szkół. Minister jest przeciwnikiem obowiązku szczepień dla nauczycieli i uczniów.
  • Szef Ministerstwa Edukacji i Nauki rozmawiał z “Kurierem Lubelskim”. W wywiadzie podkreślił, że jego resort zakłada pełny powrót uczniów do szkół od 1 września.
  • Minister przyznał także, że jest przeciwnikiem wprowadzania obowiązku szczepień wśród nauczycieli. Chce, aby do szkół wrócili wszyscy, bez podziału na zaszczepionych i niezaszczepionych.
  • Czarnek podkreśla, że zachęca wszystkich nauczycieli do zaszczepienia się. Nie przewiduje jednak żadnej formy przymusu w tej kwestii.
  • Zobacz także: Piłkarze w Premier League nadal będą klękać. Chcą „podkreślić swój sprzeciw wobec rasizmu”

Szef MEiN pytany był, jak resort przygotowuje szkoły do powrotu uczniów przy ewentualnym wzroście zachorowań. Zapewnił, że jest w stałym kontakcie z ministrem zdrowia. Czarnek wypowiedział się także o powrocie uczniów do szkół.

„Na regularnych spotkaniach rozmawiamy na temat możliwych scenariuszy i dzisiaj nie bierzemy pod uwagę innego poza powrotem do szkół 1 września w trybie stacjonarnym” – powiedział.

Czarnek o powrocie do szkół. Od 1 września wszyscy wrócą do nauki stacjonarnej

Odniósł się też do pomysłu na wprowadzenie obowiązku szczepień dla nauczycieli i uczniów.

„Resort edukacji z resortem zdrowia przygotowały priorytetowe szczepienia dla nauczycieli w pierwszej grupie jeszcze wiosną. Poziom zaszczepienia w środowisku nauczycielskim jest zbliżony do 80 proc.” – podał.

„Te ponad 20 proc. niezaszczepionych nauczycieli też zachęcamy gorąco do szczepień. Jestem jednak przeciwnikiem wprowadzania obowiązku szczepień wśród nauczycieli. Dlatego chcemy, aby 1 września do szkół wrócili wszyscy, bez dzielenia na zaszczepionych i niezaszczepionych” – dodał Czarnek.

Czarnek mówił o powrocie uczniów do szkół, ale wspomniał także o akcji szczepień. Minister planuje zorganizować dobrowolne szczepienia w szkołach, które zgłoszą takie zapotrzebowanie.

„Wolą resortu edukacji jest, aby wszyscy nauczyciele wrócili do szkół 1 września. Również młodzież nie może być do szczepień przymuszana. Prowadzimy i będziemy prowadzić akcje informacyjne, będziemy zbierać informacje od rodziców na temat szczepień, by w trzecim tygodniu września zorganizować tam, gdzie będzie to potrzebne i gdzie będą sobie tego życzyć dyrektorzy, punkty szczepień w szkołach. To są zachęty, ale na pewno nie będzie przymusu” – powiedział minister edukacji i nauki.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY