Węgry walczą z nielegalnymi imigrantami. Ponad 54 tys. zatrzymanych

Dodano   0  
  Loading
nielegalni imigranci

nielegalni imigranci / fot. unsplash/Julie Ricard

Problem z ogromem nielegalnych imigrantów stał się faktem. W ciągu tego roku węgierskie służby zatrzymały ponad 54 tysiące nielegalnych uchodźców, głównie z Syrii i Somalii. Oprócz tego wszczęto ponad 500 postępowań przeciw przemytnikom ludzi. To o 300 więcej niż w ubiegłym roku.

Narastający problem na Węgrzech

Jak donosi portal nczas.com, w bieżącym roku zatrzymano ponad 54 tysiące nielegalnych imigrantów przekraczających węgierską granicę. Jest to nieporównywalnie więcej w stosunku do roku ubiegłego, gdzie zatrzymanych było ponad 17 tysięcy. Co więcej, nielegalni uchodźcy podawali się głównie za Syryjczyków i Somalijczyków. Zatrzymani przez węgierską policję poruszali się głównie ciężarówkami po autostradzie M1.

Wiemy również, że jedna z większych grup, transportowana w stronę granicy z Austrią, liczyła 24 nielegalnie przewożone osoby. Inna, piętnastoosobowa grupa, po zatrzymaniu użyła gazu przeciw węgierskim funkcjonariuszom, których przewieziono do szpitala.

Przemyt ludzi to wciąż kwitnący biznes i nadal wiele osób stać na opłacenie takich usług

– powiedział doradca premiera Węgier ds. wewnętrznych Gyoergy Bakondi.

Propozycje rozwiązania problemu

Kwestia nielegalnych imigrantów zaczyna budzić poważne wątpliwości również w krajach Europy Zachodniej, dotychczas tak otwartej na przyjmowanie uchodźców. Jednym z państw, zastanawiających się nad rozwiązaniem tego problemu, są Niemcy. Rząd Angeli Merkel zaproponował m.in. jednolity pakiet świadczeń socjalnych we wszystkich państwa Unii Europejskiej.

Nie może być dłużej tak, że uchodźcy wyszukują sobie kraj, w którym mogą liczyć na najkorzystniejsze dla nich świadczenia pieniężne i z tego względu przybywają gremialnie do Niemiec

– powiedział premier Saksonii Michael Kretschmer.

Oprócz tego niemieccy politycy uważają, że ich państwo powinno przestać finansować kraje niewspółpracujące w kwestii uchodźców.

Nie możemy łożyć na pomoc rozwojową dla państw, które nie przyjmują od nas tych ludzi

– powiedział premier Saksonii Michael Kretschmer.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY