Zamieszanie pod Pentagonem. Amerykańska policja urządziła obławę na napastników

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Strzelanina pod Pentagonem. Policja urządziła obławę na napastników

Pentagon - centrala amerykańskiego resortu obrony / fot. Canva

Pod siedzibą Pentagonu doszło dzisiaj tuż po godzinie 11 czasu lokalnego do strzelaniny z udziałem policji i podejrzanych przestępców. Przez ponad godzinę budynek amerykańskiego resortu obrony został zamknięty wraz z pobliską stacją metra. Policjanci wciąż poszukują podejrzanego napastnika.
  • Tuż po godzinie 11 rano czasu amerykańskiego doszło do wymiany ognia pomiędzy funkcjonariuszami policji, a podejrzanymi napastnikami.
  • W zdarzeniu pod budynkiem Pentagonu zostały ranne trzy osoby oraz jeden z policjantów. Wszyscy zostali przetransportowani do pobliskiego szpitala.
  • Po ponad godzinie siedziba amerykańskiego resortu obrony została ponownie otwarta, jednakże nadal pobliska stacja metra jest wyłączona z ruchu.
  • Zobacz także: Szef Domu Białoruskiego na Ukrainie powieszony w parku

Pod znaną na całym świecie siedzibą amerykańskiego ministerstwa obrony doszło do strzelaniny. Pentagon został zamknięty, a pociągi nie przejeżdżają przez stację znajdującą się niedaleko gmachu, gdzie policjanci prowadzili ostrzał. Natomiast przed samym budynkiem znajduje się wielu funkcjonariuszy poszukujących jednej z podejrzanych osób, która uciekła z miejsca zdarzenia.

Lokalny portal Arlington Now przekazał, że w strzelaninie co najmniej trzy osoby zostały ranne, w tym jeden policjant. Straż pożarna hrabstwa Arlington poinformowała, że do szpitala przewieziono kilku pacjentów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Stacja metra nadal pozostaje nieczynna i zamknięta do ruchu publicznego. Z kolei budynek Pentagonu został ponownie otwarty dla pracowników. Nadal trwają poszukiwania podejrzanego mężczyzny, który brał udział w strzelaninie. Nie podano jeszcze do informacji publicznej przyczyny całego zamieszania.

interia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY