Szef Domu Białoruskiego na Ukrainie powieszony w parku

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wital Szyszou

Wital Szyszou / fot. Twitter

W jednym z parków miejskich w Kijowie odnaleziono ciało szefa Domu Białoruskiego na Ukrainie Witala Szyszowa. Według ustaleń funkcjonariuszy ukraińskiej policji, mężczyzna został powieszony niedaleko swojego miejsca zamieszkania.

Wital Szyszou zniknął w poniedziałek podczas joggingu, kontakt z aktywistą urwał się rano. Z telefonu szefa Domu Białoruskiego wykonano kilka głuchych telefonów. Finał sprawy okazał się dramatyczny, szef Domu Białoruskiego został powieszony.

Ukraińska policja wszczęła postępowanie karne na podstawie artykułu 115 Kodeksu Karnego Ukrainy (morderstwo z premedytacją) i sprawdzi wszystkie wersje, w tym upozorowane samobójstwo.

„Pełen obraz wydarzeń zostanie ustalony po przesłuchaniach świadków, analizie nagrań wideo z kamer systemu Bezpieczne Miasto, badaniach i eksperymentach śledczych” – napisała w oświadczeniu policja.

Kijowscy funkcjonariusze apelują do wszystkich, którzy znali Witala Szyszowa, o przekazanie informacji dotyczących ostatnich tygodni jego życia, jego stanu psychoemocjonalnego i ewentualnych zagrożeniach. Muszą wyjaśnić, w jakich okolicznościach szef Domu Białoruskiego został powieszony.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Szef Domu Białoruskiego w Kijowie aktywnie pomagał obywatelom Białorusi prześladowanym przez reżim Alaksandra Łukaszenki.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY