Trzecia dawka szczepionki w Niemczech już od września. “Mamy wystarczająco dużo szczepionek”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
szczepionka COVID

Szczepionka na COVID-19 / Fot. pixabay

Niemieckie Ministerstwo Zdrowia informuje, że będzie oferowało trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19 od początku września.
  • Niemieckie media donoszą, że od początku września w Niemczech rozpocznie się 3 tura szczepień. Informację potwierdza minister zdrowia Jens Spahn.
  • Szef niemieckiego resortu zdrowia oraz ministrowie zdrowia szesnastu landów jednogłośnie poparli plan rozpoczęcia szczepień 3 dawką. Zarekomendowano także szczepienie niepełnoletnich od 12 roku życia.
  • Polski minister zdrowia Adam Niedzielski jest póki co sceptyczny w sprawie wdrażania 3 dawki szczepień preparatami mRNA.
  • Zobacz także: Tusk będzie rządził z Trzaskowskim? Przedstawiciel PO potwierdza

W niedzielę niemieckie media doniosły, że trzecia dawka szczepionki w Niemczech ma być dostępna już we wrześniu. Minister zdrowia Jens Spahn chce ją oferować m.in. zaawansowanym wiekowo seniorom oraz osobom z osłabionym układem odpornościowym.

Według propozycji, którą widział “Bild am Sonntag”, osobom zaszczepionym szczepionką AstraZeneca lub Johnson & Johnson w ramach trzeciej dawki miał być oferowany preparat mRNA.

Trzecia dawka szczepionki w Niemczech od 1 września

W poniedziałek szef resortu zdrowia oraz ministrowie zdrowia szesnastu krajów związkowych jednogłośnie poparli plan rozpoczęcia oferowania trzeciej dawki seniorom i osobom z grup ryzyka od 1 września.

Ministrowie zarekomendowali także szczepienie niepełnoletnich od 12. roku życia, co wykracza poza wytyczne krajowego regulatora ds. szczepionek (STIKO).

“Mamy wystarczająco dużo szczepionek dla wszystkich. Dlatego to dobrze, że landy chcą, by szczepionki były łatwo dostępne także dla osób z grupy 12-17 lat” – powiedział Spahn.

W Niemczech 62 proc. osób pełnoletnich otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki na COVID-19, a 52 proc. to osoby w pełni zaszczepione.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Pytany o możliwość szczepienia kolejną dawką szczepionki przeciw COVID-19 minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z “Wprost” powiedział, że na razie jest w tej sprawie sceptyczny. Jego zdaniem najważniejszy jest interes pacjentów.

“Muszę znać poważne argumenty, że realizujemy interes pacjentów a nie firm farmaceutycznych” – powiedział.

Pod koniec lipca w Izraelu rozpoczęto podawanie trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19 osobom po 60. roku życia.

rp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY