Sondaż United Surveys. Wzrost poparcia Koalicji Obywatelskiej. Co się dzieje z Konfederacją?

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Obrady Sejmu

Sejm RP / Fot. Flickr.com

Gdyby wybory do polskiego parlamentu odbyły się w nadchodzącą niedzielę, , zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Na takie wnioski wskazuje sondaż wykonany przez United Surveys dla Wirtualnej Polski. Wzrost poparcia notuje Koalicja Obywatelska, duże spadki Polski 2050 Szymona Hołowni.
  • Według sondażu przeprowadzonego przez United Surveys dla Wirtualnej Polski, wybory zdecydowanie wygrałoby PiS. Na drugim miejscu, z dużym wzrostem poparcia plasuje się Koalicja Obywatelska. Trzecią lokatę zajmuje Polska 2050 Szymona Hołowni.
  • Do Sejmu weszłaby także Lewica oraz Konfederacja. Na granicy progu wyborczego balansuje Polskie Stronnictwo Ludowe.
  • Badanie United Surveys wskazuje na potencjalnie umiarkowaną frekwencję wyborczą.
  • Zobacz także: Powstaje nowy dokument WHO. Chodzi o jak największe rozpowszechnienie aborcji na świecie

Na pozycji lidera w nowym badaniu niezmiennie znajduje się partia Jarosława Kaczyńskiego, którą popiera 34,2 proc. respondentów. Taki wynik to spadek o 1 pkt proc. względem poprzedniego badania. Jednak sondaż United Surveys jednoznacznie potwierdza wiodącą pozycję PiS.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 27,6 proc. To oznacza wzrost o 6,3 pkt. proc. tej formacji. Widoczny jest efekt zmian w partii, do której z Brukseli powrócił Donald Tusk.

Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą wskazało 10 proc. badanych (spadek o 6,5 pkt. proc.). Partia byłego dziennikarza TVN traci poparcie na rzecz Koalicji Obywatelskiej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Gdyby głosowanie odbyło się w niedzielę, w Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica z wynikiem 6,9 proc. poparcia (spadek o 0,9 pkt. proc.) oraz Konfederacja, na którą głos oddałoby 5,9 proc. wyborców (wzrost o 0,3 pkt. proc.). Partia “na prawo od PiS” od kilku tygodniu utrzymuje słabszy wynik sondażowy.

Na granicy progu wyborczego balansuje Polskie Stronnictwo Ludowe (5 proc.; spadek o 0,1 pkt. proc.).

Aż 10,4 proc. ankietowanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos w wyborach. Na wybory „zdecydowanie” poszłoby 35,1 proc. ankietowanych. Odpowiedź „raczej tak” wybrało 17,4 proc. respondentów – podaje portal.

Do urn „zdecydowanie” nie poszłoby 29,8 proc.; „raczej” nie poszłoby także 10,9 proc. badanych. Grupa 6,8 proc. osób się waha.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 30 lipca metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo na próbie 1000 osób.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY