Powstaje nowy dokument WHO. Chodzi o jak największe rozpowszechnienie aborcji na świecie

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Opublikowany w ostatnim czasie przez WHO komunikat wyraźnie sugeruje, że przygotowywane wytyczne zwiększą presję na kraje, w których istnieje ochrona prawna dla nienarodzonych dzieci i pracowników służby zdrowia, którzy sprzeciwiają się uczestniczeniu w aborcjach.

Dokument WHO

Światowa Organizacja Zdrowia już od kilku lat usilnie pracuje nad pozbawieniem prawnych i medycznych zabezpieczeń chroniących przed dokonaniem aborcji. W 2017 r. organizacja uruchomiła bowiem z zamiarem „usunięcia barier, jakie napotykają kobiety w dostępie do bezpiecznych usług aborcyjnych” kompleksowy katalog zawierający dane dotyczące przystępności przeprowadzenia aborcji w danym kraju.

Ma on na celu przedstawienie oficjalnych statystyk dotyczących liczby legalnych aborcji w oparciu o wspomnianą wcześniej bazę danych a także ustalenie związku przyczynowego pomiędzy prawami pro-life a niekorzystnymi wynikami zdrowotnymi z „niebezpiecznych” aborcji.

Dokument stanowi część procesu aktualizacji wytycznych WHO z 2012 r. dotyczących „bezpiecznej aborcji”. Promuje on m.in. jako „bezpieczne” metody zabijania dzieci w regionach rozwijających się, które byłyby uważane za niedopuszczalne w krajach bardziej rozwiniętych.

Przedstawiono też metodę powiązania prawa i polityki aborcyjnej ze skutecznością w zakresie wyników zdrowotnych, co ma pomóc politykom w „opracowaniu bardziej solidnych wytycznych dotyczących aborcji”.

Światowa Organizacja Zdrowia często opiera się na danych dotyczących wyników zdrowotnych, które pochodzą od proaborcyjnych grup badawczych, takich jak Guttmacher Institute i innych, które jawnie i gorliwie popierają liberalizację prawa aborcyjnego.

WHO ma długą i dobrze udokumentowaną historię promowania aborcji. Jednym z najczęściej powtarzanych przez Światową Organizację Zdrowia argumentów jest stwierdzenie że„dostęp do bezpiecznej aborcji chroni zdrowie i prawa człowieka kobiet i dziewcząt”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Aborcja nigdy dotąd nie została jednak uznana za prawo człowieka przez żadne światowe porozumienie, ani w żadnym wiążącym światowym traktacie dotyczącym praw człowieka. Nawet na przełomowej w tej kwestii Międzynarodowej Konferencji ONZ dotyczącej Ludności i Rozwoju, zgodnym stanowiskiem stron było pozostawienie prawa do rozstrzygania legalności aborcji wyłącznie w kompetencji państw, a zasada ta nadal obowiązuje pomimo upływu ćwierćwiecza.

British Medical Journal /InfoCatólica.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY