Hiszpania przeciw obowiązkowi szczepień. “Nie ma takiej potrzeby”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szczepienie

Szczepienie przeciw COVID-19 / Fot. pixabay.com

Rząd Hiszpanii Pedro Sancheza ogłosił w poniedziałek, że nie zgodzi się na obowiązkowe poddawanie obywateli szczepieniom przeciwko koronawirusowi. Przyznał, że przymusu szczepień nie będzie nawet w sytuacji dalszego nasilenia się pandemii.
  • Minister zdrowia Hiszpanii – Carolina Darias zadeklarowała, że rząd tego państwa całkowicie odrzuca plany wprowadzenia przymusu szczepień.
  • Zdaniem szefowej resortu zdrowia, obywatele Hiszpanii masowo się szczepią i nie ma potrzeby zmuszać ich do przyjmowania preparatów przeciw COVID-19.
  • W Hiszpanii dotychczas proces szczepień zakończyło prawie 27 mln osób.
  • Zobacz także: USA: Barack Obama planuje wielką imprezę urodzinową. Co z COVIDem?

Minister zdrowia deklaruje, że Hiszpania jest przeciw obowiązkowi szczepień. Rząd Hiszpanii całkowicie odrzuca sugestie niektórych wspólnot autonomicznych, aby zmuszać obywateli do szczepień przeciwko COVID-19.

“Nie ma takiej potrzeby, gdyż obywatele masowo szczepią się (…), a obecne przepisy są wystarczająco skuteczne, aby powstrzymać rozwój pandemii” – powiedziała minister zdrowia.

Deklaracja jest reakcją na prośbę m.in. regionalnego rządu Kantabrii, który wezwał resort zdrowia Hiszpanii do wprowadzenia obowiązku szczepienia się przeciwko COVID-19. Szef rządu jednoznacznie przekazał, że Hiszpania jest przeciw obowiązkowi szczepień.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W ostatnich tygodniach w Hiszpanii wraz z masowymi szczepieniami służby medyczne obniżają granicę wieku dla osób przyjmujących preparaty przeciw COVID-19.

W poniedziałek na Wyspach Kanaryjskich ruszyły pierwsze w Hiszpanii szczepienia osób w wieku 12-17 lat. Odbywają się bez konieczności wcześniejszego umawiania się na wizytę. Pod koniec lipca szczepienia w tej grupie wiekowej rozpoczął Kraj Basków.

W Hiszpanii dotychczas proces szczepień zakończyło prawie 27 mln osób. bBlisko 32 mln obywateli otrzymało jedną dawkę preparatu przeciwko COVID-19.

msn.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY