USA: Barack Obama planuje wielką imprezę urodzinową. Co z COVIDem?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Barack Obama

Barack Obama / fot. Wikimedia Commons

O imprezie z okazji 60-tych urodzin byłego prezydenta USA donosi portal Axios. Barack Obama planuje świętować organizując przyjęcie z udziałem niemal 500 gości oraz 200 pracowników obsługi. Bankiet ma odbyć się wbrew zaleceniom części ekspertów w obliczu nowej fali pandemii koronawirusa w USA.
  • Barack Obama planuje zorganizować imprezę z okazji swoich 60-tych urodzin. Przyjęcie odbędzie się na wyspie Martha’s Vineyard w Massachussetts.
  • Na przyjęciu ma być niemal 500 gości. Nie zjawi się natomiast Joe Biden, który zaprosił Obamę na świętowanie do Białego Domu.
  • Impreza byłego prezydenta USA budzi kontrowersje, gdyż łamie zasady reżimu sanitarnego w Stanach Zjednoczonych.
  • Zobacz także: Kiedy narodziła się bankowość w Polsce i co z tego dzisiaj mamy? [OPINIA]

Jak podaje portal, Barack Obama planuje wielką imprezę we własnej posiadłości na wyspie Martha’s Vineyard w stanie Massachussetts. Wśród 475 zaproszonych gości są m.in. gwiazdy muzyki i filmu, w tym George Clooney i Steven Spielberg. Zagrać ma słynny rockowy zespół Pearl Jam.

Nie zjawi się natomiast prezydent Joe Biden, który zapowiedział jednak, że “porządnie” uczci 60. urodziny Obamy, zapraszając go do Białego Domu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Jak zauważył portal, w niedzielę dyrektor Narodowych Instytutów Zdrowia Francis Collins w wywiadzie dla CNN przestrzegł przed organizowaniem dużych imprez w czasie, kiedy kraj ogarnia kolejna fala pandemii.

Media zwracają przy tym uwagę na opisany przez Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) przypadek ogniska zakażeń, związanego ze świętowaniem amerykańskiego Dnia Niepodległości 4 lipca. W kurorcie w stanie Massachussetts zakaziło się ok. 900 osób, a do szpitali trafiło 7 osób. Większość z zainfekowanych była zaszczepiona przeciw COVID-19. Wynika to m.in. z faktu, że miejscowość ma jeden z najwyższych wskaźników szczepień w kraju. Mimo tego Barack Obama planuje wielką imprezę będąc równocześnie gorącym zwolennikiem zamykania kraju dla innych obywateli.

Axios podaje, że w związku z tymi obawami organizatorzy przyjęcia byłego prezydenta wyznaczyli specjalną osobę, odpowiedzialną za przygotowanie imprezy pod kątem sanitarnym. Bankiet ma też odbyć się na świeżym powietrzu. Nie jest jasne, czy goście będą nosili maski. Na razie nie wymagają tego wytyczne CDC, bo miejscowy wskaźnik zakażeń był dotąd na niskim poziomie.

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY