Grzegorz Braun chciał wglądu do badań szczepionek dla dzieci. Zjawił się z kontrolą poselską

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Grzegorz Braun

Grzegorz Braun / Fot. Archiwum

Dr Grzegorz Cessak, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL), na antenie TVN24 poinformował, że do jego biura wkroczył Grzegorz Braun z Konfederacji razem z grupą przeciwników szczepień. Chciał wglądu do badań szczepionek.
  • Dr Grzegorz Cessak na antenie TVN24 poinformował, że do jego biura wkroczył Grzegorz Braun z Konfederacji razem z grupą przeciwników szczepień.
  • Braun zjawił się z kontrolą poselską. Domagał się wglądu do badań szczepionek dla dzieci.
  • Dr Cessak przekazał, że po tym incydencie zgłasza zawiadomienie do prokuratury.
  • Zobacz także: Rzecznik MZ o przeciwnikach szczepień: “Minister podjął decyzję”

Poseł Grzegorz Braun z Konfederacji zjawił się z kontrolą poselską w biurze prezesa urzędu rejestracji leków. Chciał wglądu do badań klinicznych szczepionek. Prezes URPL złożył zawiadomienie do prokuratury.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

O tym, że Braun zjawił się w biurze z kontrolą poselską poinformował dr Grzegorz Cessak na antenie TVN24. Cessak podczas wywiadu podkreślił, że z podobną sytuacją nigdy wcześniej nie miał do czynienia. Przekazał, że w poniedziałek do jego biura, „pod hasłem kontroli poselskiej”, wkroczył Grzegorz Braun z Konfederacji razem z grupą przeciwników szczepień.

Całe zdarzenie miało być transmitowane przez grupę na serwisie YT.

– Nie miałem takiej sytuacji do tej pory. Oczywiście kontrole poselskie się zdarzają, ale zawsze są one w pełnej kulturze, dyskusji, przede wszystkim w zrozumieniu tematu

– powiedział.

Prezes złożył zawiadomienie

Po tym zdarzeniu prezes URPL przekazał, że składa zawiadomienie do prokuratury. Urząd będzie dodatkowo chroniony przez policję.

– Oczywiście wymagano ode mnie dokumentów, które w ramach kontroli poselskiej są niemożliwe do przekazania

– dodał poseł.

Cessak powiedział, że grupa osób, która zjawiła się w jego biurze oczekiwała wglądu do badań klinicznych szczepionek w populacji dzieci poniżej 12. roku życia.

– Jednak bardziej skupiono się na show, które było transmitowane na YouTube niż na samym poznaniu kwestii badań klinicznych w populacji pediatrycznej

– ocenił prezes.

Zdaniem prezesa takie sytuacje podgrzewają dalsze działania przeciwników szczepień.

wiadomosci.onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY