Prof. Legutko o wywieraniu presji przez KE: „Grozi nam utrata niepodległości”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prof. Ryszard Legutko

Prof. Ryszard Legutko / Fot. Facebook/profLegutko

Komisja Europejska naciska na polskie samorządy, aby wycofały się z uchwał chroniących rodzinę. Prof. Legutko odwołał się do nacisków KE.
  • Prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany PiS odniósł się do nacisków KE na polskie samorządy, aby wycofały się z uchwał chroniących rodzinę.
  • Zaznaczył, że grozi nam niemal całkowita utrata niepodległości, a zmiany, jakie są planowane w systemie europejskim jeszcze to pogłębiają.
  • Prof. Legutko podkreślił, że problem jest taki, że połowa Polaków popiera utratę niepodległości przez Polskę i oddanie się „pod opiekę” Unii Europejskiej.
  • Zobacz także: Dobre informacje dla rolników! Rząd walczy z nieuczciwymi praktykami handlowców

Komisja Europejska naciska na polskie samorządy, aby wycofały się z uchwał chroniących rodzinę. – Grozi nam więc tak naprawdę utrata niepodległości i mówię to całkiem poważnie – powiedział prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany PiS w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

Komisja Europejska naciska na polskie gminy, które przyjęły prorodzinne uchwały. W połowie lipca KE wszczęła przeciwko Polsce procedurę o naruszenie unijnego prawa w związku z tzw. strefami wolnymi od LGBT. Podobna procedura została wszczęta wobec Węgier. W przypadku tego kraju chodzi o ustawę zakazującą promocji LGBT.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Prof. Ryszard Legutko odwołując się do sprawy ks. prof. Oko skazanego przez niemiecki sąd, zaznaczył, że obcujemy z takim systemem, który chce Polskę i Polaków upokorzyć. Podobnie, jak system sowiecki.

– Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji, bo działamy w systemie, gdzie reguły nie obowiązują, szaleje natomiast ideologia i chęć brutalnego narzucania swojej woli. Tu trzeba opracować jakąś strategię, dlatego że gdzieś można ustąpić, natomiast ustępowanie nie powinno stać się strategią wobec UE

– powiedział o konfliktach z Unią Europejską prof. Ryszard Legutko.

– Jak mówię, szaleje ideologia i coraz bardziej szerzy się bezprawie i brutalne narzucanie woli. Może to jest okazja, żeby jednak część Polaków zmobilizować i wyjaśnić, na czym to polega

– dodał.

Prof. Legutko: „Grozi nam utrata niepodległości”

Prof. Legutko zaznaczył, że grozi nam niemal całkowita utrata niepodległości. Podkreślił, że tak działa system europejski i zmiany, jakie są planowane, jeszcze bardziej to pogłębią. Odniósł się w ten sposób do całokształtu ostatnich działań Brukseli wobec naszego kraju, w tym tych dotyczących praworządności.

 – Grozi nam więc tak naprawdę utrata niepodległości i mówię to całkiem poważnie

– powiedział prof. Legutko.

Problem polega na tym, dodaje europoseł, że połowa Polaków popiera utratę niepodległości przez Polskę i oddanie się „pod opiekę” silnej Unii Europejskiej. Prof. Legutko zaznaczył, że sprawa jest śmiertelnie poważna.

fronda.pl, dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY